Uber w Porto – darmowe przejazdy

Uber Porto darmowe przejazdy darmowy przejazd kod promocyjny rabat Uber Portugalia Taxi polski przewodnik po Porto informacje ile kosztuje

Uber w Porto działa bardzo prężnie i z każdym miesiącem zdobywa coraz większą popularność. Jest to dobra alternatywa dla tradycyjnych taksówek, a świadczy o tym duża liczba mieszkańców Porto, jak i turystów, którzy korzystają z aplikacji Uber podróżując po Porto. Bardzo często Uber w Porto wychodzi taniej i bardziej komfortowo, niż podróż tradycyjną taksówką. Poniżej prezentujemy, jak działa Uber w Porto oraz jak uzyskać zniżką nawet do 10 € na pierwszy przejazd Uberem w Porto, co często może oznaczać nawet pierwszy darmowy przejazd. Sprawdźcie!

Każdy kto podróżował tradycyjnymi taksówkami w Portugalii lub innych krajach świata, widzi ich wiele zalet, jak i wad niestety. Alternatywą w tym przypadku jest właśnie aplikacja Uber, która działa w Porto od 2014 roku. Aplikacja zyskała już dość dużą popularność, w związku z czym wybierając się do Porto i zamierzając korzystać nie tylko z komunikacji miejskiej, warto rozważyć również korzystanie z Ubera.

Czym jest Uber?

Zacznijmy jednak od tego, czym jest aplikacja Uber? Jest to platforma oferująca przejazdy po mieście (w Portugalii po Lizbonie i Porto głównie, jednak w planach są również inne miasta), która łączy pasażerów z kierowcami za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie. Aplikację można ściągnąć tutaj: Android lub iOS.

Uber Porto darmowe przejazdy darmowy przejazd kod promocyjny rabat Uber Portugalia Taxi polski przewodnik po Porto informacje ile kosztuje

Co jednak sprawia, że o Uberze jest tak głośno i co wyróżnia tą aplikacje na tle innych aplikacji tego typu? Przede wszystkim to bardzo konkurencyjne ceny za przejazd (bardzo często zdecydowanie niższa, niż w tradycyjnych taksówkach w Porto), możliwość bezgotówkowej płatności, duża dostępność kierowców oraz komfort podróżowania (zapomnijmy, że w Uberze zobaczymy stary, brudny lub zdezelowany pojazd, którego stan techniczny budzi wątpliwości). Dodatkowym plusem jest łatwość obsług, język polski oraz możliwość oceniania zarówno kierowcy, jak i samego pasażera. Największy plus: nie musimy się więcej obawiać nieuczciwych taksówkarzy, naciągaczy lub tego, ile zapłacimy za przejazd, gdyż orientacyjna opłata podawana jest nam jeszcze przed zamówieniem przejazdu.

Uber Porto darmowe przejazdy darmowy przejazd kod promocyjny rabat Uber Portugalia Taxi polski przewodnik po Porto informacje ile kosztuje

Gdy zamówimy przejazd po Porto przez aplikacją Uber, to wyświetla nam się imię kierowcy, typ pojazdu i jego numer rejestracyjny, czas przyjazdu oraz aktualna pozycja naszego kierowcy. Mamy w 100% pewność, że wsiadamy do właściwego pojazdu.  Opłata za przejazd jest naliczana automatycznie po zakończeniu przejazdu, a nasze konto jest obciążane zgodnie z wybranym sposobem płatności (karta płatnicza lub konto PayPal).

Darmowe przejazdy z uberem w Porto

Przyjazd do Porto może być świetną okazją, by przetestować, jak działa aplikacja Uber i dlaczego warto z niej korzystać. Wszystkie osoby, które chciałaby wypróbować Ubera mogą skorzystać z darmowego lub promocyjnego pierwszego przejazdu Uberem w Porto. Jak go uzyskać i jak to działa? Bardzo prosto! Rejestrując się w aplikacji z naszego polecenie (link dostępny tutaj >>>) lub wpisując przy rejestracji kod 6a3n895sue można uzyskać pierwszy darmowy przejazd z Uberem w Portugalii (na bliskich odległościach) lub też zniżkę na przejazd do 5 € (zależne od kraju, w którym mamy zarejestrowany numer telefonu).

Jak skorzystać z darmowego/zniżkowego przejazdu w Porto z Uberem? Krok po kroku

  1. Ściągnij aplikację na swój telefon z Internetu: Android lub iOS.
  2. Zarejestruj się w aplikacji – należy podać imię i nazwisko oraz preferowaną formę płatności.
  3. Podaj kod promocyjny 6a3n895sue (Menu>Płatności>Dodaj kod promocyjny>wpisujemy 6a3n895sue).
  4. Gotowe, przyjemnych podróży! Kod zostanie zastosowany automatycznie przy pierwszej podróży Uberem.

Uber Porto darmowe przejazdy darmowy przejazd kod promocyjny rabat Uber Portugalia Taxi polski przewodnik po Porto informacje ile kosztuje

Uber w Porto

Porto jest drugim miastem, obok Lizbony, w którym dostępna jest aplikacja Uber. Docelowo mają nią być objęte również inne miasta w Portugalii. Dzięki tej aplikacji zamawianie prywatnych przejazdów stało się jeszcze prostsze, bezpieczniejsze i tańsze. Nie ma potrzeby, aby obawiać się więcej tego, że zostaniemy naciągnięci przez nieuczciwych taksówkarzy, że taksówka nie przyjedzie na czas (w Uberze jest możliwość zamówienia przejazdu na określoną godzinę) lub przepłaconych przejazdów po mieście. Każdego dnia z Ubera w Porto korzystają setki osób. Pojazdy są czyste, nowe, a kierowcy mili i bardzo pomocni – wpływ na to ma m.in. możliwość oceniania kierowców po przejeździe. Bardzo często kierowcy mówią również po angielsku, a podczas przejazdu możemy uzyskać kilka ciekawych informacji o mieście, jeśli będziemy chcieli.

Uber Porto darmowe przejazdy darmowy przejazd kod promocyjny rabat Uber Portugalia Taxi polski przewodnik po Porto informacje ile kosztuje

Czy warto korzystać z Ubera w Porto?

Patrząc na ceny przejazdów w stosunku do tradycyjnych taksówek, to Uber wychodzi bardzo często zdecydowanie korzystniej. Dla przykładu oto ceny najpopularniejszych przejazdów tradycyjnymi taksówkami i Uberem w Porto:

  • Lotnisko w Porto – Av. dos Aliados: Tradycyjna taxi: 26-29 €, Uber: 16-20 €
  • Lotnisko w Porto – Casa da Musica: Tradycyjna taxi: 17-19 €, Uber: 10-14 €
  • Lotnisko w Porto – Ribeira: Tradycyjna taksówka: 23-27 €, Uber: 16-22 €

Jak widać przejazdy z pomocą aplikacji Uber mają konkurencyjne ceny dla tradycyjnych taksówek w Porto. Warto również nadmienić, że nie ma żadnego problemu, aby zamówić Ubera z lotniska w Porto na przejazd do centrum miasta lub innego miejsca w Porto. W Porto działa również Uber Green (pojazdy elektryczna), Uber Star (kierowcy tylko z najlepszymi notami) i Uber Black (podwyższony standard przejazdów dla wymagających klientów).

Zarejestrować się w Uber można tutaj >>> Życzymy udanych podróży i przyjemnego odrywania Porto z Uberem!

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)