Komunikacja miejska w Porto – ceny i rodzaje biletów na metro, autobusy, tramwaje i pociągi lokalne (2021)

Komunikacja miejska w Porto – jak działa? Jakie są rodzaje i ceny biletów na metro, autobusy, windy, tramwaje lub pociągi podmiejskie w Porto i okolicach? Zapraszamy do tekstu, który szczegółowo wyjaśnia i opisuje, jak działa system biletów na transport publiczny w Porto, w Portugalii. Ile kosztuje jeden przejazd metrem w Porto? Ile kosztuje autobusem w Porto oraz jak załadować bilety i co najważniejsze, jaki rodzaj biletu wybrać? Tutaj znajdziecie wszystkie odpowiedzi wraz z aktualnymi cenami biletów (2021 rok).

System biletów na komunikację miejską w Porto może na pierwszy rzut oka wydawać się skomplikowany, w szczególności, gdy spojrzymy na ilość różnych rodzajów biletów oraz ich różne ceny, a także strefy komunikacji miejskiej w Porto. Jednak nie ma czego się obawiać, gdyż system ten jest wbrew pozorom prosty, a komunikacja miejska w Porto, na którą składają się metro, tramwaje, autobusy, windy oraz pociągi lokalne, działa bardzo sprawnie i jest tania w porównaniu do innych miast Europy.

Poniższy tekst to przewodnik po biletach na komunikację miejską w Porto. Znajdziecie tutaj odpowiedzi na najczęściej zadane pytania, które rozwieją Wasze wątpliwości na temat tego, jak kupić bilet na metro w Porto i ile on aktualnie kosztuje (2021)? Będzie to na pewno pomocne podczas zwiedzania Porto i planowania wyjazdu do tego pięknego miasta!

System Andante w Porto

Bilety na komunikację miejską w Porto i okolicach (m.in. Vila Nova de Gaia lub inne miasta wchodzące w skład Área Metropolitana do Porto, tj. na przykład Matosinhos, Maia, Póvoa de Varzim, Gondomar, Espinho, Vila do Conde lub Santa Maria da Feira) wchodzą w skład platformy biletowej o nazwie Andante. Platforma ta obejmuje bilety na takie środki transportu, jak metro w Porto, autobusy i tramwaje STCP, pociągi lokalne CP (Linha do Marco de Canavezes, Linhas de Braga e Guimarães oraz Linha de Aveiro), winda Funicular dos Guindais, autobusy przewoźników autokarowych Resende, Espirito Santo, Maia Transportes, Uniȃo Transportes dos Carvalhos, Valpi oraz ETG.

Porto komunikacja miejska bilety cena rodzaje ceny polski przewodnik po Porto transport publiczny jak kupic system opis informacje metro autobusy Andante karta

To co jest ważne dla turystów oraz osób odwiedzających Porto, to fakt, że system Andante pokrywa oraz obsługuje praktycznie wszystkie najważniejsze środki transportu nie tylko w samym Porto (wszystkie środki transportu, z których korzysta turysta podczas zwiedzania Porto – tj. winda, metro, autobusy, tramwaje, pociągi lokalne), ale całej Área Metropolitana do Porto, czyli obszarze metropolitalnym Porto. Mając jedną kartą Andante, która jest załadowana odpowiednim biletem, można podróżować zatem praktycznie po całym Porto oraz okolicach. Szczegółowy opis poszczególnych rodzajów kart Andante oraz biletów, które można na nie załadować znajduje się poniżej.

Strefy (Zony) komunikacji miejskiej w Porto

Zanim jednak opiszemy dokładnie wszystkie rodzaje biletów Andante oraz ich ceny, należy wspomnieć o strefach (tzw. zonas), na które jest podzielony cały obszar Porto oraz okolic, w których obowiązuje system Andante. Mapa wszystkich stref (zon) jest dostępna poniżej:

Porto zonas andante strefy na komunikację miejską mapa opis Oporto zonas andante

Są trzy oznaczenie stref w całym obszarze metropolitarnym Porto. Strefy oznaczone literą N oznaczają tereny położone na północ od drogi IC 24, strefy oznaczone literą C oznaczają strefy między drogą IC 24, a rzeką Douro, a strefy oznaczone literą S reprezentują strefy na południe od rzeki Douro.

Podział na strefy, a ceny biletów na komunikację miejską w Porto

Nie należy jednak za bardzo przejmować się podanymi strefami i bez większego znaczenia dla nas jest, czy podróżujemy w strefach N, C, czy S. Ważne jest jednak jest to przez ile stref będziemy podróżowali, co ma związek z różnymi cenami poszczególnych biletów. W cennikach biletów na komunikację miejską w Porto mamy podane oznaczenia od Z2 do Z12. Oznaczają one w ilu strefach dany bilet jest ważny.

Dla przykładu bilet z oznaczeniem Z2 oznacza, że bilet jest ważny w strefie, w której bilet został skasowany i we wszystkich sąsiadujących z nią strefach, bilet Z3 upoważnia do transportu w strefie skasowania biletu, we wszystkich strefach z nią sąsiadujących oraz we wszystkich strefach graniczących  z tymi strefami. Jest to wyjaśnione na obrazkach poniżej. Strefy rozchodzą się kołowo od strefy środkowej (białej, tzn. strefy, gdzie  bilet został skasowany pierwszy raz).

Porto zonas andante strefy na komunikację miejską mapa opis Oporto zonas andante 2

Komunikacja miejska transporto publiczny Porto zony strefy podział jak działa opis ceny rodzaje biletów Andante 2017 przewodnik po Porto

Dla przykładu: Jeśli chcemy dostać się z lotniska w Porto do centrum miasta (stacja metra Trindade) potrzebujemy bilet Z4, gdyż musimy przejechać przez 4 strefy (zaczynamy w N10, następnie metro przejeżdża przez strefy C5, C2 i kończy w strefie C1, gdzie znajduje się stacja metra Trindade). Chcąc dostać się z centrum (stacja metra Trindade) na plaże (metro Matosinhos Sul) potrzebujemy bilet Z3, gdyż należy przejechać przez 3 strefy (zaczynamy w C1, potem C2 i kończymy w strefie C3).

Pomocną stroną przy korzystaniu i planowaniu podróży metrem w Porto będzie strona: www.metrodoporto.pt, na której możemy zaplanować podróż, a strona podaje na ile stref potrzebny jest bilet oraz jego aktualną ceną. Dodatkowo na automatach, w których kupuje się bilety są podane ilości stref między najpopularniejszymi destynacjami. Podział centrum Porto na strefy dostępny jest również na poniższej mapie.Porto zony strefy komunikacji miejskiej w centrum Porto podział komunikacja miejska ceny bilety rodzaje jak używać mapa plan

Rodzaje i ceny biletów na komunikację miejską w Porto (2021)

1. Andante Azul – to najpopularniejszy rodzaj biletów na komunikację miejską w Porto (ważny na określoną ilość stref Z2-Z12), używany przez większość turystów oraz osób korzystających z pojedynczych przejazdów w systemie Andante. Szczegóły biletu:

 • Bilet jest ładowany na kartę wielokrotnego użytku Andante, której koszt to 0,60 €/os., a którą można zakupić w wybranych miejscach (szczegóły poniżej).
 • Bilet nie jest imienny.
 • Na karcie Andante może być załadowany tylko jeden rodzaj biletu (np. tylko bilet Z2 lub Z3, nie mogą być załadowane bilety na strefy Z2 i Z3 w tym samym czasie).
 • Karta Andante z opcją Andante Azul może zawierać kilka biletów tego samego typu (np. 8 przejazdów typu Z2).
 • Rodzaje biletu (np. z Z2 na Z4) można zmienić na karcie Andante tylko wyłącznie wtedy, gdy karta jest pusta.
 • Każda osoba musi posiadać swoją kartę i swój bilet, na jednej karcie nie mogą jechać dwie osoby, nawet jeśli podwójnie skasują kartę.
 • Bilet Andante Azul jest ważny określoną ilość czasu, w zależności od wybranego typu, tzn. w podanym czasie od pierwszego skasowania można dowolnie zmieniać środki transportu wchodzące w skład systemu Andante w obrębie stref, na które mamy wykupiony bilet. Za każdym razem jednak bilet musi zostać skasowany (przyłożony do odpowiedniego czytnika).
 • Ładując na kartę 10 biletów dodatkowy przejazd otrzymujemy gratis, czyli mamy na karcie w tym momencie 11 biletów.
 • Podane poniżej ceny aktualne są na rok 2021.

Ceny i rodzaje biletów Andante Azule (2021)

Poniżej prezentujemy aktualne (2021) ceny i rodzaje biletów Andante Azul według schematu typ biletu (czytaj na ile stref obowiązuje bilet) / cena za pojedynczy bilet / cena za pakiet 10 biletów + 1 gratis / czas ważności biletu:

 • Z2 / 1,20 € / 12,00 € / 1h00m
 • Z3 / 1,60 € / 16,00 € / 1h00m
 • Z4 / 2,00 € / 20,00 € / 1h15m
 • Z5 / 2,40 € / 24,00 € / 1h30m
 • Z6 / 2,80 € / 28,00 € / 1h45m
 • Z7 / 3,20 € / 32,00 € / 2h00m
 • Z8 / 3,60 € / 36,00 € / 2h15m
 • Z9 / 4,00 € / 40,00 € / 2h30m
 • Z10 / 4,40 € / 44,00 € / 2h45m
 • Z11 / 4,80 € / 48,00 € / 3h00m
 • Z12 / 5,20 € / 52,00 € / 3h15m

Porto komunikacja miejska bilety cena rodzaje ceny polski przewodnik po Porto transport publiczny jak kupic system opis informacje metro autobusy Andante karta

2. Andante 24 – bilet bardzo podobno do biletu Andante Azul, tyle, że obowiązuje on na 24h od pierwszego skasowania. Szczegóły biletu:

 • Bilet Andante 24 jest ładowany na kartę wielokrotnego użytku Andante, podobnie, jak Andante Azul. Koszt karty Andante to 0,60 €/os, a którą można zakupić w wybranych miejscach (szczegóły poniżej).
 • Bilet nie jest imienny.
 • Na karcie Andante może być załadowany tylko jeden rodzaj biletu Andante 24 (np. tylko bilet Z2 lub Z3, nie mogą być załadowane bilety 24h na strefy Z2 i Z3 lub dodatkowo bilety Andante Azul).
 • Rodzaje biletu Andante 24 (np. z Z2 na Z4) można zmienić na karcie Andante tylko wyłącznie wtedy, gdy karta jest pusta.
 • Każda osoba musi posiadać swoją kartę i swój bilet, na jednej karcie nie mogą jechać dwie osoby.
 • Bilet Andante 24 jest ważny 24 od pierwszego skasowania na określoną ilość stref, na którą to wykupiliśmy bilet. Za każdym razem bilet musi zostać skasowany (przyłożony do odpowiedniego czytnika).
 • Podane ceny aktualne są na rok 2021.

Ceny i rodzaje biletów Andante 24 (2021)

Aktualne ceny i rodzaje biletów Andante 24 na komunikację miejską w Porto (2021) opisane według schematu: typ biletu i cena biletu:

 • Z2 – 4,15 €
 • Z3 – 5,50 €
 • Z4 – 6,90 €
 • Z5 – 8,30 €
 • Z6 – 9,65 €
 • Z7 – 11,05 €
 • Z8 – 12,40 €
 • Z9 – 13,80 €
 • Z10 – 15,20 €
 • Z11 – 16,60 €
 • Z12 – 18,00 €

Porto komunikacja miejska bilety cena rodzaje ceny polski przewodnik po Porto transport publiczny jak kupic system opis informacje metro autobusy Andante karta

3. Andante Tour – specjalny bilet na komunikację miejską w Porto i okolicach stworzony dla turystów i wszystkich osób chcących przemieszczać się różnymi środkami transportu (metro, autobusy STCP i inne w ramach systemu Andante, kolejne lokalne) bez zmartwień. Szczegóły biletu:

 • Bilet Andante Tour występuje w dwóch opcjach – Andante Tour 1 (ważny 24h od pierwszego skasowania, koszt 7 €) i Andante Tour 3 (ważny przez 72h od pierwszego skasowania, koszt 15 €).
 • Bilet jest ładowany na kartę Andante Tour, która zawarta jest już w cenie biletu. Karta ta nie może być ponownie załadowana tym samym lub innym rodzajem biletu.
 • Bilety Andante Tour upoważniają do nielimitowej ilości podróży metrem w Porto, autobusami STCP, autobusami linii międzymiastowych wchodzących w system transportu Andante, pociągi lokalnymi Cp między stacjami Espinho, Valongo i Travagem w czasie ważności biletu.
 • Andante Tour obowiązuję na wszystkie strefy (zony) komunikacji miejskiej w Porto i okolicach (tj. Z2-Z12 włącznie).
 • Bilet musi być skasowany za każdym razem, gdy korzystamy z komunikacji miejskiej, a nie tylko za pierwszym razem – w przeciwnym wypadku w razie kontroli grozi nam mandat.
 • Szczegóły i miejsca zakupu biletu Andante Tour dostępne są poniżej.
 • Podane ceny aktualne są na rok 2021.

Porto komunikacja miejska bilety cena rodzaje ceny polski przewodnik po Porto transport publiczny jak kupic system opis informacje metro autobusy Andante karta

4. Bilety na tramwaje w Porto – Porto Tram City Tour (2021)

 • Bilet Porto Tram City Tour obowiązuje tylko na tramwaje w Porto – na trzy istniejące linie tramwajowe jeżdżące po Porto, tj. linie 1, 18 i 22.
 • Pojedynczy przejazd kosztuje 3,5 € (do przystanku końcowego dane linii), a można ten bilet kupić tylko u motorniczego w tramwaju. Nie ma możliwości zakupu pojedynczego biletu na tramwaje w Porto w żadnym innym miejscu.
 • Bilet na 2 podróże tego samego dnia kosztuje 6 €.
 • 2-dniowy bilet Porto Tram City Tour kosztuje 10 € w opcji dla osób dorosłych i 5 € dla dzieci w wieku 4-12 lat włącznie, dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie.
 • Bilet 2-dniowy umożliwia nielimitowaną ilość przejazdów tramwajami w Porto do końca drugiego dnia ważności biletu. Uwaga: nie jest to bilet 48h!
 • Bilet dwudniowy na tramwaje w Porto można kupić: na pokładzie tramwajów w Porto, Muzeum Tramwajów w Porto, w wybranych hotelach, agencjach podróży i kioskach.
 • Podane ceny aktualne są na rok 2021.

Gdzie kupić bilety na komunikację miejską w Porto?

Bilety Andante Azul, Andante 24 i Andante Tour można zakupić w punktach sprzedażowych Lojas Andante (mieszczą się one m.in. na stacjach metra Trindade, Campanhã, Casa da Música, Brito Capelo, Senhora da Hora oraz stacji kolejowej General Torres), punktach sprzedaży Andante tzw. “Pontos de Venda Andante” (lotnisko – Punkt Informacji Turystycznej, wszystkie maszyny do sprzedaży biletów na wszystkich stacjach metra w Porto – tzw. “Máquinas de Venda Automática”, Muzeum Tramwajów w Lizbonie), w kasach biletowych kolei portugalskich CP sprzedających Andante – tzw. “Bilheteiras CP com venda Andante” (dworce Campanhã, S. Bento, Espinho, Devesas, Ermesinde, Trofa i Valadares), punktach sprzedaży Pagaqui (pełna lista dostępne jest tutaj >>> ). Wszystkie punkty sprzedaży biletów można znaleźć tutaj >>>.

Porto komunikacja miejska bilety cena rodzaje ceny polski przewodnik po Porto transport publiczny jak kupic system opis informacje metro autobusy Andante karta

Dodatkowo karty Andante Tour można nabyć w Punktach Informacji Turystycznej, a kartę Andante Tour 24 dodatkowo również u kierowców autobusów. Kierowcy autobusów sprzedają również pojedyncze bilety na daną podróż autobusem w cenie 2 € – nie dostajemy wtedy jednak karty Andante.

Bilety na komunikację miejską w Porto – informacje praktyczne

 • Karta Andante jest wielokrotnego użytku, więc nie należy jej wyrzucać po użyciu, gdyż może się przydać. Okres ważności karty to 2 lata.
 • Na kartę Andante może być załadowany tylko jeden rodzaj biletu. Jeśli chcemy załadować inny rodzaj biletu na kartę, to musimy czekać, aż karta będzie pusta i poprzedni rodzaj biletu zostanie użyty/straci ważność.
 • Karta Andante jest kartą kartonową, która posiada pasek elektroniczny, w związku z czym należy dbać o to, aby karty nie zaginać, łamać, przecinać itp., gdyż karta może przestać działać.
 • Każdy musi posiadać swoją kartą podczas podróży, na jednej karcie nie mogą podróżować w tym samym czasie dwie osoby.
 • Należy zadbać o to, aby mieć zawsze załadowany i ważny bilet – w przypadku kontroli, które zdarzają się dość często brak ważnego biletu skutkuje kartą nawet do 100 €.
 • Korzystając z metra w Porto należy skasować kartą (przyłożyć ją do czytnika) przed wejściem na peron, to samo należy zrobić również za każdym razem, gdy zmieniamy linię metra – w metrze w Porto nie ma tradycyjnych bramek, jak to np. ma miejsce w metrze w Lizbonie. Wchodząc do autobusu kasujemy kartę przykładając ją do czytnika przy wejściu (pierwsze drzwi autobusu). Bilet jest skasowany, gdy zapali się zielone światło.

Porto komunikacja miejska bilety cena rodzaje ceny polski przewodnik po Porto transport publiczny jak kupic system opis informacje metro autobusy Andante karta

 • Karta Andante nie może być skasowana wcześniej, niż 10 minut przed podróżą.
 • Bilet Andante Azul jest ważny określony okres od pierwszego skasowania, w którym możemy dowolnie zmieniać środki transportu w ramach systemu Andante. Ostatnia podróż może trwać dłużej, niż ważność biletu, jednak należy bilet skasować jeszcze w okresie jego ważności (np. jeśli bilet jest ważny przez 1h, to ostatni raz możemy go skasować o 59m59s i kontynuować podróż).
 • Dzieci do 4. roku życia mogą korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie i nie potrzebują karty Andante.
 • W transporcie miejskim w Porto należy zwrócić uwagę na swoje dokumenty i uważać na kieszonkowców.
 • Automaty w metrze do sprzedaży biletów posiadają również język angielski, przyjmują też zagraniczne karty płatnicze.
 • Na tramwaje w Porto obowiązują tylko bilety Porto Tram City Tour – inne rodzaje biletów Andante nie są ważne w tramwajach!

Porto komunikacja miejska

Więcej o poszczególnych środkach transportu w Porto przeczytać można tutaj: metro w Porto >>>, autobusy w Porto >>>, tramwaje w Porto >>>, autobusy dalekobieżne z Porto >>>. Każdy z tych przewodników dokładnie opisuje funkcjonowanie wymienionego środka transportu wchodzącego w skład komunikacji miejskiej w Porto. Generalną zasada w Porto jest, że metro to często podstawa transportu publicznego dla wielu osób i wygodny środek transportu, by przemieszczać się po różnych częściach Porto. Uzupełnieniem sieci metra jest sieć autobusów miejskiej, którymi zarządza firma SCTP. Pomocne dla niektórych mogą być również pociągi regionalne (szczególnie, jeśli chcemy na przykład dojechać na plaże w Porto i okolicach). Tramwaje w Porto używane są przede wszystkim dla celów turystycznych.


Wybierasz się do Porto? Zobacz do jakich atrakcji możesz kupić bilet online

23 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

 • Gosia napisał/a:

  Mapy google pokazują że jadąc z lotniska Porto do hotelu na ul . Paula da gama 551 mam skorzystać z metra E u autobusu 204,220 lub 504, czy tym samym bilet Z4 będzie ważny na całą trasę? Czy na bus muszę kupić osobny bilet?? Z góry dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz
  • Piotr napisał/a:

   Tak. Z4 wystarczy abu dojechać oboma środkami komunikacji. Byle do aytobusu wsiąść przed wygaśnięciem biletu.

   Odpowiedz
 • Andrzej napisał/a:

  Dzięki, wszystko fajnie wyjaśnione!

  Odpowiedz
 • Daniel napisał/a:

  Witam!

  Czy zakup karty Andante jest obowiązkowy przed zakupem biletu ? Czy można kupić bilet z pominięciem tej karty ?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cezary napisał/a:

   Też ciekawi mnie czy można ominąć kartę Andante. Czy są w Porto papierowe bilety? Przejrzałem wszystkie blogi z 2 stron na google i na każdej było tylko o tej karcie. Jak to wygląda? Czy nie można normalnego papierowego biletu kupić np. na godzinę?

   Odpowiedz
   • Krzysztof Gierak napisał/a:

    Nie, niestety nie ma możliwości kupna tradycyjnego biletu w formie papierowej. Potrzebna jest nam karta.

    Odpowiedz
 • Małgorzata napisał/a:

  Czy są może tygodniowe karty na komunikacje miejską?

  Odpowiedz
 • Andrzej napisał/a:

  Witam
  Czy kupując Andante Azul Z2 wystarczy mi 1 godzina aby dojechać do centrum z terminala promowego Leixoes ? I czy od razu przy kupnie deklarujemy kwotę doładowania ?

  Odpowiedz
 • Agnieszka napisał/a:

  Niestety zgadzam się. Skomplikowany system, dużo trudniejszy niż w Lizbonie. To prawda, że większość atrakcji jest blisko siebie, ale jednak czasami trzeba skorzystać z metra. Próbowałam postępować według instrukcji zamieszczonej na automatach z kartami i doładować kartę. Niestety nie udało się. Nie był to jedynie mój problem. Być może źle zrozumiałam instrukcję, ale to oznacza, że nie są one dostosowane do “średnio rozgarniętego turysty z Polski” 🙂 Poddałam się niestety.

  Odpowiedz
 • Piotr napisał/a:

  Skomplikowany system. Zwłaszcza dla kogoś kto pierwszy raz jest w Porto. Widziałem wielu turystów, którzy z obłędem w oczach próbowali znaleźć tubylca, który pomoże im przedrzeć się przez tę dżungle. W Lizbonie jest dużo prościej.

  Odpowiedz
 • […] Ceny i rodzaje biletów […]

  Odpowiedz
 • Ralf napisał/a:

  Witam!
  Fajne bardzo przydatne informacje o Porto!
  Wnioskuję stąd że najlepszą opcją dla turysty jest kupić któryś z biletów Andante Tour i jeździć we wszystkich Zonach.
  Czy mam rację?

  Odpowiedz
  • Cieszę się, że przygotowana strona jest pomocna. Już teraz życzę udanego wyjazdu i zwiedzania Porto.

   Co do biletów, to jeśli zamierza Pan korzystać z komunikacji miejskiej Andante Tour może być faktycznie pomocne. Porto jednak nie jest duże, centrum najlepiej zwiedza się spacerem. W takim przypadku korzystamy z komunikacji miejskiej rzadko i lepszy byłby pojedynczy bilet Andante Azul.

   Pozdrawiam serdecznie!

   Odpowiedz
   • Ralf napisał/a:

    OBRIGADO!!
    Właśnie też mam w planach pospacerować trochę żeby poczuć lepiej klimat tego miasta.
    Pytałem też dlatego o ten bilet bo mam w planach jechać na plażę,stadion smoka,Póvoa de Varzim,Senhor de Matozinhos.A te miejsca to inne Zony.

    Pozdrawiam również!
    P.S. Czekam na kolejne ciekawe wpisy o Portugalii.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Mam nadzieję, że przekazane informacje i przygotowana strona okażą się pomocne.

     Zapraszam również na infolizbona.pl

     Pozdrawiam serdecznie!

     Odpowiedz
     • Ralf napisał/a:

      Tak tak informacje są pomocne oczywiście.
      Przeglądałem stronę o LISBOA.I byłem w tej stolicy.Napewno jeszcze kiedyś wrócę!

      Gosto Portugal!
      Cumprimentos!

 • Grzegorz napisał/a:

  Chciałbym się upewnić, co do biletu Andante Tour 1. Jeśli go zakupię na lotnisku to będę mógł na nim dotrzeć do centrum, poruszać się po centrum w strefach Z2 i Z3 oraz dojechać na plaże Matosinhos Sul?

  Odpowiedz
  • Dokładnie tak – mając bilet Andante Tour 1 może Pan poruszać się po wszystkich strefach w Porto oraz dojechać na plaże w Matosinhos. Pozdrawiam serdecznie i udanego wyjazdu!

   Odpowiedz
   • Irena napisał/a:

    Witam! Czy kupując kartę Andante tour dojadę na niej do przystanku pociągu Miramare , gdzie planuje noclegi???

    Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)