Porto Card – turystyczna karta pomocna przy zwiedzaniu Porto

Porto Card to specjalna karta turystyczna, która ma pomóc w zwiedzaniu Porto. Karta turystyczna Porto Card jest dostępna w kilku wariantach jeśli chodzi o długość czasu jej obowiązywania oraz warianty. Zapraszamy do tekstu, którzy przybliża temat Porto Card – jej zalety przy zwiedzaniu miasta, wszystkie warianty i aktualne ceny. Podpowiadamy również, jak ta karta turystyczna w Porto działa oraz kiedy ma sens jej zakup

Porto Card jest oficjalną kartą turystyczną miasta Porto – podobna jest ona w swoim działaniu do karty turystyczne z Lizbony, tj. Lisboa Card >>>. W porównaniu jednak do Lizbony jest więcej wariantów Porto Card, a także możliwość posługiwania się kartą w różny sposób. Poniższy przewodnik odpowiada na wszystkie pytania związane z Porto Card. Zapraszamy!

Znajdziecie informacje w tym przewodniku, jakie są aktualne ceny Porto Card (2021) w jej różnych wariantach? Dla kogo jest rekomendowana karta turystyczna Porto Card oraz kiedy jej zakup ma sens. Informacje tutaj zaprezentowane na pewno będą przydatne dla wszystkich osób zainteresowanych skorzystaniem z pomocy Porto Card przy zwiedzaniu Porto.

Porto Card – karta turystyczna Porto. Co to jest?

Porto Card jest oficjalną kartą turystyczną Porto, której zadaniem ma być ułatwienie zwiedzania Porto i okolic. W ramach Porto Card dostępne są darmowe wstępy do części zwiedzanych obiektów (łącznie 6 obiektów), bilety ze zniżką w zabytkach i atrakcjach turystycznych współpracujących z kartą (zniżki od 15 do 50% od normalnej ceny biletów), rabaty w wybranych restauracjach, a w niektórych opcjach Porto Card również bezpłatne korzystanie z transportu publicznego w Porto. Pełny opis zniżek oraz darmowych wstępów lub rabatów w ramach Porto Card dostępny jest poniżej.

Porto Card turystyczna karta Porto Oport opis aktualna cena gdzie kupić czy się opłaca zniżki rabaty promocje online PortoCard PortoKarta Przewodnik po Porto i Douro

 

Porto Card – różne warianty

Karta Porto Card występuję w dwóch podstawowych wariantach: Bez i z transportem miejskim. Karta nie obejmująca transportu miejskiej w Porto ma formę białej karty i nazywa się “Porto Card – Pedonal”.Karta obejmująca transport miejski ma kolor niebieskie i nazywa się ona “Porto Card + Transporte”.

Karty są dostępne w czterech wariantach czasowych, które wyznaczają ważność karty: 1 dzień (24h), 2 dni (48h), 3 dni (72h) i 4 dni (96h). Dodatkowo kartą można nabyć w wersję Digital Card – przez aplikację i korzystamy wtedy ze wszystkich zniżek w ramach karty okazując za każdym razem specjalną aplikację w telefonie (dotyczy to tylko wersji Porto Card bez transportu miejskiego). Porto Card + Transporte można również zakupić w wersji Digital Card, czyli przez aplikację, jednak aby korzystać z transportu miejskiego należy uzyskać w Informacji Turystycznej fizyczny odpowiednik karty na transport.

Porto Card turystyczna karta Porto Oport opis aktualna cena gdzie kupić czy się opłaca zniżki rabaty promocje online PortoCard PortoKarta Przewodnik po Porto i Douro

Porto Card z transportem miejskim upoważnia nie tylko do zniżek dostępnych w ramach podstawowej wersji Porto Card, ale również do nielimitowanej ilości przejazdów metrem w Porto, autobusami STCP (wszystkie autobusy na wszystkich trasach), pociągami miejskimi CP Porto – Comboios de Portugal z Valongo do Espinho, a także kilkoma liniami prywatnych przewoźników (Valpi, Espírito Santo, Gondomarense, Maia Transportes, Resende, MGC, A. Nogueira da Costa i Auto Viação Pacense).

Porto Card – cena 2021

Poniżej przedstawiamy poszczególne warianty karty i aktualne (2021) ceny jej zakupu:

 • Karta Porto Card bez transportu miejskiej

  • 1 dzień (24h): 6 €
  • 2 dni (48h): 10 €
  • 3 dni (72h): 13 €
  • 4 dni (96h): 15 €
 • Karta Porto Card z transportem miejskim

  • 1 dzień (24h): 13 €
  • 2 dni (48h): 20 €
  • 3 dni (72h): 25 €
  • 4 dni (96h): 33 €

Porto Card turystyczna karta Porto Oport opis aktualna cena gdzie kupić czy się opłaca zniżki rabaty promocje online PortoCard PortoKarta Przewodnik po Porto i Douro

Porto Card – gdzie i jak kupić?

Najłatwiejszą drogą, by zakupić Porto Card jest zakup online tutaj >>> (możliwość wysyłki karty pocztą lub odebranie na miejscu już w Porto, np. w punktach informacji turystycznej. Szczegóły na stronie sprzedawcy).

Porto Bilety Online Przez Internet Gdzie Warto Kupić Bilet Online w Oporto Portugalia Polski Przewodnik po Porto i Portugalii Zniżki Rabaty Informacje Cena Opinie

 

 

Kartę również można nabyć w tradycyjny sposób w następujących punktach: Informacje turystyczne w Porto (zlokalizowanych pod adresami Rua Clube dos Fenianos 25, Calçada de D. Pedro Pitões 15 lub Praça da Ribeira – szczegółowy wykaz i godziny otwarcia dostępne poniżej), lotnisko w Porto (Nova Câmbios, hala przylotów, piętro 0, otwarte codz. 7.00-24.00), wybrane stacje kolejowe w całej Portugalii (m.in. Porto – Campanhã, Porto – S. Bento, Vila Nova de Gaia, Lisbon – Santa Apolónia, Guimaraes lub Braga. Wszystkie dostępne stacje kolejowe, gdzie można nabyć Porto Card wraz z godzinami otwarcia wyszczególnione są w linku poniżej), wybrane hotele, sklepy i punkty usługowe (np. Turismo das Flores na Largo São Domingos 22 w Porto, Optima Tours na Campo 24 de Agosto 206 w Porto lub Douro Acima na Avenida dos Aliados 237). Szczegółowy wykaz wszystkich miejsc w całej Portugalii, gdzie można nabyć kartę turystyczną Porto Card wraz z dokładnymi adresami oraz godzinami otwarcia dostępny jest tutaj.

Porto Card – zniżka, darmowe wstępy, rabaty i przywileje – 2021

W ramach karty Porto Card otrzymujemy:

 • 6 darmowych wejść do muzeum i atrakcji – m.in. do Muzeum Henryka Żeglarza (Casa do Infante) lub Muzeum Wina Porto (Museu do Vinho do Porto).
 • Zniżki od 15 do 50% na bilety do wybranych atrakcji turystycznych i zabytków turystycznych – m.in. 50% zniżki na wycieczki po Domu Muzyki (Casa da Música), 50% zniżki na bilety do Wieży i Kościoła Kleryków (Igreja e Torre dos Clérigos), Narodowego Muzeum Soares dos Reis (Museu Nacional Soares dos Reis), Pałacu Giełdy (Palácio da Bolsa), 35% zniżki na bilety do Centrum Interaktywnego Świąt Odkryć (World of Discoveries: Museu Interativo) oraz na krużganki Katedry Se (Sé do Porto).
 • Darmowy lub zniżkowy (od 10 do 30%) wstęp do piwnic z winem porto –  m.in. Real Companhia Velha, Sandeman, Croft.
 • Od 10 do 25% zniżki na wypożyczenie rowerów lub skuterów w wybranych firmach.
 • Rabaty na wycieczki tematyczne po Porto i okolicy (m.in. 25% na ofertę Bluedragon City Tours lub 20% na ofertę Oporto & Douro Moments).

Porto Card turystyczna karta Porto Oport opis aktualna cena gdzie kupić czy się opłaca zniżki rabaty promocje online PortoCard PortoKarta Przewodnik po Porto i Douro

 • Tańsze bilety na autobusy turystyczne hop-on hop-off po Porto oraz zniżki 15-20% na rejsy po rzece Douro.
 • Zniżki lub rabaty na wybrane restauracje w Porto, w tym również miejsca z fado w Porto – 10% taniej w Restaurante Típico O Fado lub zniżka w restauracji DOP szefa kuchni Rui Paula.
 • Tańsze bilety 24h na parkingi w Porto.
 • Pełen wykaz wszystkich zniżek, darmowych wstępów, rabatów oraz innych przywilejów w ramach Porto Card dostępny jest w specjalnym folderze, którzy każdorazowo jest dołączany do karty. Folder ten można również przejrzeć tutaj (może być wymagane zalogowanie i ściągnięcie folderu na swoje urządzenie).

Porto i Porto Card – dla kogo, czy się opłaca? Opinie

Porto Card, jak i inne karty turystyczne, m.in. wspomniana już karta Lisboa Card z Lizbony, opłacają się z finansowego punktu widzenia, tzn. pozwalają zaoszczędzić pieniądze, jeśli nastawiamy się na intensywne zwiedzanie Porto. Porto Card będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią zwiedzać muzea, galerie i atrakcje turystyczne. Jeśli chcemy, aby karta nam się zwróciła, to warto zaplanować zwiedzanie Porto w ten sposób, aby odwiedzić maksymalnie dużo obiektów objętych system zniżek w ramach tej karty lub skorzystać z atrakcji zniżkowych w ramach karty (np. rejsy po rzece Douro, wycieczki tematyczne, wypożyczenie rowerów).

Porto Card turystyczna karta Porto Oport opis aktualna cena gdzie kupić czy się opłaca zniżki rabaty promocje online PortoCard PortoKarta Przewodnik po Porto i Douro

Jeśli ktoś nastawia się na spokojne zwiedzanie Porto, bez pośpiechu i wchodzenia do każdej polecanej atrakcji turystycznej, to obawiamy się, że w tym przypadku karta Porto Card nie zda egzaminu.

A jaki rodzaj Porto Card wybrać? Z transportem miejskim, czy bez transportu miejskiego? Centrum Porto nie jest duże i do większości atrakcji bez trudu dostać się można spacerem. Jeśli jednak zamierzamy korzystać dużo z metra lub zwiedzać atrakcje do których trzeba dojechać komunikacją miejską (m.in. stadion i muzeum FC Porto lub Muzeum Sztuki Współczesnej Serralves), to można rozpatrzeć zakup karty obejmującej transport publiczny.

Porto Card turystyczna karta Porto Oport opis aktualna cena gdzie kupić czy się opłaca zniżki rabaty promocje online PortoCard PortoKarta Przewodnik po Porto i Douro

Na pewno jednak karta Porto Card to wygodne rozwiązanie przy zwiedzaniu Porto. Jeśli zależy nam, aby mieć wszystko w ramach jednej karty i nie musieć się martwić o bilety na transport miejski (karta z transportem miejskim obejmuje transport we wszystkich strefach Porto) lub o bilety do zwiedzanych obiektów, to będzie to dobre rozwiązanie. Dodatkowo przy zakupie karty otrzymujemy specjalny przewodnik po Porto, broszurę informacyjną oraz mapę turystyczną Porto.

Porto Card – pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz najważniejsze informacje

 • Karta Porto Card jest personalna, tzn, że nie może być dzielona z innymi osobami.
 • Data ważności karty liczy się od daty wpisanej na karcie lub pierwszego użycia w środku transportu
 • Karta nie może być zniszczona, uszkodzona lub zamoczona.
 • Karta Porto Card nie może być ponownie ładowana, ani w żaden inny sposób ponownie wykorzystana utracie ważności.
 • Karta Porto Card z transportem miejskim musi być za każdym razem “skasowana” w każdym środku transportu. Kartę należy “skasować”, tzn. przyłożyć do odpowiedniego czytnika za każdym razem, gdy korzystamy z środka transportu objętego w systemie karty.
 • Porto Card nie obowiązuje na tramwaje w Porto.

Porto Card turystyczna karta Porto Oport opis aktualna cena gdzie kupić czy się opłaca zniżki rabaty promocje online PortoCard PortoKarta Przewodnik po Porto i Douro

 • Aby skorzystać z rabatów w ramach karty w atrakcjach turystycznych i zabytkach, należy ją okazać przed zakupem biletu.
 • Jeśli zakupimy kartę online, to na miejscu należy wymienić voucher na kartę fizyczna (voucher może być okazany na telefonie, szczegóły na www sprzedawcy) w jednym z wyżej wymienionych punktów (Patrz akapit: Porto Card – gdzie i jak kupić?) po okazaniu voucheru zakupu.
 • Skradzione lub zniszczone karty Porto Card nie są refundowane.

Porto Card turystyczna karta Porto Oport opis aktualna cena gdzie kupić czy się opłaca zniżki rabaty promocje online PortoCard PortoKarta Przewodnik po Porto i Douro

 • Korzystając z restauracji lub sklepów, w ramach których są zniżki z Porto Card, przed płaceniem lub poproszeniem o rachunek należy poinformować obsługę o posiadaniu Porto Card.
 • Czy karta Porto Card ma sens dla seniotów (+65)? W większości atrakcji turystycznych i zabytków seniorzy dostają zniżkę ze względu na wiek. W takim przypadku Porto Card często nie jest opłacalna. Może to być jednak dobre rozwiązanie, jeśli zależy seniorom na korzystaniu z komunikacji miejskiej oraz atrakcji (m.in. rejs po Douro lub wycieczki autobusami panoramicznymi) w ramach karty.
 • Kartę Porto Card kupić można online tutaj >>>.

1 komentarz. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)