Taksówki w Porto – ceny taxi, porady, numer telefonu, postoje

Porto lotnisko dojazd do centrum z lotniska poradnik metro autobusy komunikacja miejska bilety taksówki taxi jak dojechać z lotniska do centrum Porto informacje opis dojazd nocą polski przewodnik 4

Taxi w Porto złapiemy bez problemu – podróżowanie taksówkami w Porto jest tanie i dość popularne, ze względu na to, że taksówki w Porto nie należą do drogich w skali Europy. Czyni to je dość powszechnym środkiem transportu, który bardzo często stanowi atrakcyjną alternatywę dla korzystania z komunikacji miejskiej, w szczególności jeśli podróżujemy w kilka osób. Dodatkowo dochodzi kwestia coraz popularniejszej aplikacji Uber, która z miesiąca na miesiąc zdobywa nowych zwolenników.

Jakie jednak są ceny taxi w Porto, ile zapłacimy za przejazd z lotniska do centrum Porto lub na dworce kolejowe / autobusowe, skąd najłatwiej i jak złapać taksówkę w Porto lub jaki jest numer telefon do najpopularniejszych i sprawdzonych korporacji taxi w Porto? Zapraszamy do naszego tekstu, który opisuje kwestie korzystania z taxi w Porto, a także zdradza kilka informacji, na co trzeba uważać podróżując taxi w Porto lub na co zwrócić uwagę, by nie zostać oszukanym.

Taxi w Porto

Taksówek w Porto jest bardzo dużo. Wszystkie taksówki są pomalowane na kolor beżowy lub czarny z seledynowym/zielonym dachem oraz mają podświetlany napis “taxi” na dachu. Nie ma innych kolorów taxi. Bez znaczenie, czy taksówka jest czarna z seledynowym dachem, czy beżowa, to mogą one należeć do różnych korporacji taksówkarskich. To do jakiej korporacji należy taxi może nam powiedzieć naklejka na przedniej lub tylnej szybkie, którą ma część taksówek. W Porto nie spotykamy się z czymś takim, że firmy taksówkarskie mają swoje wzory i kolory malowania taksówek, jak to na przykład ma czasami miejsce w polskich miastach.

Taxi Porto Taksówki w Porto Cena Ceny Numer telefonu firmy informacje Portugalia Taryfikator Na co uważać przewodnik opis Taxi w Porto Taksówka Tarfyfa Cap Oporto

Generalnie większość taksówek w Porto jest nowszymi samochodami, a ich kierowcy to mili i pomocni ludzie. Czasami jednak cały czas jeszcze spotkać można samochody starsze lub bardzo mocne wyeksploatowane – na całe szczęście jest ich już coraz mniej na ulicach Porto i północnej Portugalii. Jak bardzo taksówkarza w Porto są uczciwi, to niestety czasami też zdarzają się wyjątki potwierdzającą tą regułę i spotkać można taksówkarzy, którzy chcą oszukać turystów przyjeżdżających do tego miasta – jak to zresztą ma bardzo często miejsce w innych miastach Europy. Są to jednak sporadyczne przypadki – o tym, jak się przed tym przestrzec piszemy poniżej.

Taxi w Porto – numer telefonu i firmy taksówkarskie

Na terenie Porto działa kilkanaście firm i korporacji taxi. Bardzo często taksówkę w Porto można zamówić telefonicznie na konkretną godzinę i dokładny adres lub nawet online. Niektóre firmy udostępniają również aplikację online do zamawiania taxi. Te najpopularniejsze, największe, a co ważne – sprawdzone – firmy taxi w Porto, to:

 • Taxis Invicta | Telefony: 00351 225 076 400; 00351 912 301 252; 00351 934 772 174; 00351 968 520 064 | www.taxisinvicta.com | Jest to największa firma taxi w Porto. Sami z niej korzystaliśmy wiele razy i polecamy. Największe plusy, to kontakt w kilku językach, możliwość zamówienia online oraz dobrze działająca strona www.
 • Taxis Porto | Telefon: 00351 220 997 336; 00351 918 888 600; 00351 933 544 838; 00351 965 886 532 | www.taxisporto.pt | Popularna firma, działa na rynku od 15 lat, dużo nowszych samochodów w swojej flocie.

Taxi Porto Taksówki w Porto Cena Ceny Numer telefonu firmy informacje Portugalia Taryfikator Na co uważać przewodnik opis Taxi w Porto Taksówka Tarfyfa Cap Oporto

Taksówki w Porto – taryfikator, opłaty, cena

W każdej taksówce w widocznym miejscu na szybie musi być umieszczony obowiązujący i aktualny taryfikator – jak taki taryfikator wygląda możecie zobaczyć na grafice poniżej. Przedstawia on ceny za kilometr i czas jazdy w zależności od obowiązującej taryfy i pory dnia (taryfa dzienna w godzinach 6.00-22.00, taryfa nocna 21.00-06.00) oraz opłaty dodatkowe. Do najważniejszych opłat dodatkowych, które najczęściej zostaną doliczone do rachunku, należą:

 • Opłata za rozpoczęcie kursu, która zależna jest od taryfy (3,25 € w taryfie dziennej i 3,90 € w nocnej).
 • Opłata za wezwanie taxi przez telefon – 0,80 €,
 • Opłata za bagaż umieszczany w luku bagażowym (bez znaczenie na wielkość i ilość bagażu lub jego wagę) – 1,60 €. Przewóz wózków dla niepełnosprawnych lub wózków dla dzieci jest bezpłatny.

Taxi Porto Taksówki w Porto Cena Ceny Numer telefonu firmy informacje Portugalia Taryfikator Na co uważać przewodnik opis Taxi w Porto Taksówka Tarfyfa Cap Oporto

Podane ceny podane są dla taksówki 4 osobowej. Przy taksówkach większych ceny są wyższe. W mieście obowiązuje taryfa 1, poza miastem 3 lub 5 i wtedy płacimy za przejechane kilometry. Do tego każda taksówka musi posiadać taksometr. Przed rozpoczęciu kursu taksometr musi zostać wyzerowany. Do tego za przednią szybą powinna być umieszczona legitymacja taksówkarza.

Porto: Ile kosztuje taxi z… do…

Poniżej przedstawiamy orientacyjne ceny za przejazd taksówką na najpopularniejszych trasach w Porto. Ceny są podane dla taksówki dla max. 4 osób, bez bagażu dodatkowego (tzn. bez bagażu wsadzanego do luku bagażowego).

 • Lotnisko w Porto – Ribeira: ok. 15-18 €
 • Lotnisko w Porto – Av. dos Aliados: 26-29 €
 • Lotnisko w Porto – Casa da Musica: 17-19 €
 • Lotnisko w Porto – Dworzec kolejowy Campanha: 20-23 €
 • Dworzec kolejowy Campanha – Av. dos Aliados: 5-7  €
 • Av. dos Aliados – Matosinhos (plaża): 11-15 €
 • Av. dos Aliados – Vila Nova de Gaia (piwnice z winem porto): 5-8 €
 • Dworzec autobusowy Campo 24 de Agosto – Av. dos Aliados (centrum): 3,5-6 €

Uber w Porto

Alternatywą do podróżowania tradycyjnymi taksówkami w Porto jest aplikacja Uber, która działa w Porto od 2014 roku i każdego dnia korzystają z niej setki mieszkańców, jak i turystów w Porto. Czym jest Uber? Jest to platforma, która łączy poprzez aplikację w telefonie kierowców z pasażerami. Główne plusy aplikacji Uber, to bardzo konkurencyjne ceny za przejazd (bardzo często zdecydowanie niższa, niż w tradycyjnych taksówkach w Porto), możliwość bezgotówkowej płatności, duża dostępność kierowców oraz komfort podróżowania. Dodatkowym plusem jest łatwość obsług, język polski oraz możliwość oceniania zarówno kierowcy, jak i samego pasażera. Czytaj więcej o aplikacji Uber w Porto>>>

Taxi Porto Taksówki w Porto Cena Ceny Numer telefonu firmy informacje Portugalia Taryfikator Na co uważać przewodnik opis Taxi w Porto Taksówka Tarfyfa Cap Oporto

Jeśli wybieracie się do Porto i jeszcze nie korzystaliście z Ubera, to możecie spróbować. Wszystkie osoby, które chciałaby wypróbować Ubera mogą skorzystać z darmowego lub promocyjnego pierwszego przejazdu Uberem w Porto. Jak go uzyskać i jak to działa? Bardzo prosto! Rejestrując się w aplikacji z naszego polecenie (link dostępny tutaj >>>) lub wpisując przy rejestracji kod 6a3n895sue można uzyskać pierwszy darmowy przejazd z Uberem w Portugalii lub też zniżkę na przejazd do 10 €.

JAK SKORZYSTAĆ Z DARMOWEGO/ZNIŻKOWEGO PRZEJAZDU W PORTO Z UBEREM? KROK PO KROKU

 1. Ściągnij aplikację na swój telefon z Internetu: Android lub iOS.
 2. Zarejestruj się w aplikacji – należy podać imię i nazwisko oraz preferowaną formę płatności.
 3. Podaj kod promocyjny 6a3n895sue (Menu>Płatności>Dodaj kod promocyjny>wpisujemy 6a3n895sue).
 4. Gotowe, przyjemnych podróży! Kod zostanie zastosowany automatycznie przy pierwszej podróży Uberem.

Uber Porto darmowe przejazdy darmowy przejazd kod promocyjny rabat Uber Portugalia Taxi polski przewodnik po Porto informacje ile kosztuje

Taxi w Porto – informacje, porady, na co uważać?

 • Wsiadając do taksówki w Porto sprawdźmy, czy taksometr jest włączony.
 • Po przejeździe taxi możemy zażądać rachunku lub faktury za przejazd – taksówkarz ma obowiązek wystawić nam takowy dokument.
 • Niestety również w Porto zdarzają się nieuczciwi taksówkarze, dlatego jeszcze przed przejazdem warto zorientować się, choćby orientacyjne, ile będzie kosztował przejazd. Możemy również wspomagać się aplikacjami typu Google Maps itp., aby sprawdzić, czy taksówkarz nie funduje nam dodatkowo płatnej wycieczki krajoznawczej po mieście. Na całe szczęście takie przypadku oszukiwania turystów są sporadyczne, jednak niestety mają miejsce. Najczęściej zdarza się to na kursach z lotniska do centrum lub dworców kolejowych.
 • Łapiąc taksówkę z postoju taksówek zawsze podchodzimy do pierwszej taksówki na postoju.

Taxi Porto Taksówki w Porto Cena Ceny Numer telefonu firmy informacje Portugalia Taryfikator Na co uważać przewodnik opis Taxi w Porto Taksówka Tarfyfa Cap Oporto

 • Jeśli chcemy złapać taksówkę z ulicy, to należy na nią machnąć ręką. Jeśli taksówka, obok napisu “Taxi” ma zapalone zielone światło, to znaczy, że jest wolna, jeśli czerwone, że zajęta.
 • Duże postoje taksówek, na których taksówki można złapać praktycznie przez 24h znajdują się: standardowo na lotnisku, przed halą przylotów, na Av. dos Aliados, obok dworca Sao Bento i Campanha.

5 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

 • Grzegorz napisał/a:

  Będziemy podróżować w 5 osób czy jest problem z zamawianiem taksówki 7 osobowej? Potrzebujemy się dostać z przystanku Rede-Exspers na R. de Belomonte 88, Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Marek napisał/a:

  Dzień dobry. Czy w taksówkach w Porto można płacić kartą?

  Odpowiedz
 • Katarzyna napisał/a:

  Dzień dobry,
  będę zwiedzać Porto z dzieckiem. Czy są tam łatwo dostępne taksówki z fotelikami dziecięcymi?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Krzysztof Gierak napisał/a:

   Dzień dobry,
   Taxi są takie dostępne, ale tylko na zapytanie (można np. przez infolizbonie korporacji taxi). W taxi można przewozić dziecko bez fotelika również. Proszę mieć to na uwadze, gdyż nie ma potrzeby posiadania w takim przypadku fotelika.

   Pozdrawiam serdecznie

   Odpowiedz
   • Michał napisał/a:

    Dzień dobry,
    A jak się ma sytuacja z UBERem? Czy są takie UBERy z fotelikami dla dzieci lub czy można w UBERZE przewieźć dziecko bez fotelika?
    dziękuję

    Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)