Polski przewodnik po Porto i północnej Portugalii

Przewodnik po Porto i północnej Portugalii Dolina Douro Oporto Polski przewodnik przewodnicy lokalny polecany Portugalia Portugal Zwiedzanie

Prywatny przewodnik po Porto, to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą poznać Porto i północną Portugalię lepiej, ciekawiej, efektywniej, również od strony mieszkańca, a nie tylko tradycyjnych przewodników turystycznych po Porto. Współpracujemy tylko z najlepszymi polskimi przewodnikami po Porto i północnej Portugalii, gdyż zależy nam zawsze na 100% satysfakcji zwiedzających, kameralności, unikalnym programie i możliwości pokazania Porto w nieszablonowy i oryginalny sposób, który jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości każdej osoby.

Chcesz poznać miejsca znane tylko mieszkańcom Porto, lokalne i smaczne restauracje, w których jadają każdego dnia Portugalczycy, zejść z turystycznych szlaków, by odkryć ukryte perełki Porto, a jednocześnie mieć pewność, że nic ważnego nie umknie Twojej uwadze podczas zwiedzania? Nie chcesz się martwić o wyznaczenie trasy zwiedzania, list miejsc do zobaczenia, a jednocześnie selekcjonowania co warto, a co warto mniej? A może interesuje Cię poznanie Porto od strony mieszkańców tego miasta – jesteś ciekawy, jacy są mieszkańcy Porto, jak spędzaj czas, co lubią jeść, co ich drażni w Porto, a za co kochają to miasto najbardziej na świecie?

 

Przewodnik po Porto

Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług. Zwiedzaj, smakuj, poznawaj i odkrywaj Porto oraz północną Portugalię z nami, by w pełni poznać, jak niezwykłym kalejdoskopem historii, smaków, kultury i ludzi jest Portugalia i Porto. Nasi przewodnicy, to nie tylko specjaliści w tym co robią, a ich kompetencje potwierdzają lata doświadczenia w tej pracy oraz opinie zadowolonych Klientów, ale przede wszystkim też mieszkańcy Porto. Nasi przewodnicy po Porto to osoby, które żyją w tym mieście i mają przyjemność je odkrywać na nowo każdego dnia, osoby, których pasja zamieniła się w pracę zawodową, a teraz mają przyjemność dzielić się swoją pasją i wiedzą z osobami odwiedzającymi Porto.

Przewodnik po Porto to nie tylko oferta zwiedzania Porto lub innych miast północnej Portugalii, ale również możliwość dowiedzenie się czegoś więcej o tym mieście, posłuchania o rzeczach, o których nie piszą tradycyjne przewodniki książkowe, a także smakowania i doświadczenia miasta z jego mieszkańcami. Zwiedzanie ma kameralny charakter, a program każdorazowo może być dostosowany do indywidualnych potrzeba i zainteresowań uczestników. Przewodnik pomoże w ominięciu kolejek do zwiedzanych obiektów, poleci tylko sprawdzone i dobre restauracje, lokalne miejsc z fado, najlepsze miejsca, by zakochać się w smaku wina porto, wytłumaczy co warto jeszcze zobaczyć, a co lepie sobie odpuścić.

Przewodnik po Porto – kontakt

Turyści indywidualni oraz grupy zainteresowane skorzystaniem z naszej pomocy podczas zwiedzania, mogą skontaktować się z nami pisząc wiadomość e-mail na adres zwiedzanie@infoporto.pl Można również wysłać wiadomość korzystając z formularza kontaktowego dostępnego poniżej. Prosimy w Państwa wiadomości zawrzeć informacje nt. dat pobytu w Porto oraz łącznej ilości osób, które są zainteresowanie zwiedzaniem, co pozwoli skrócić Państwa czas oczekiwania na odpowiedź.


  Na wiadomości odpowiadamy do 48 godzin – jeśli do tego czasu nie uzyskali Państwo odpowiedzi, to prosimy o sprawdzenie folderu „spam” w programie pocztowym i/lub kontakt telefoniczny.

  153 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  • Romualda napisał/a:

   Spotkanie z Dorotą 09.04.2024. Bardzo dziękujemy za spędzone chwile. Dowiedzieliśmy się mnóstwo rzeczy, o których nie piszą w przewodnikach. Zobaczyliśmy ciekawe miejsca, do których sam raczej byśmy nie dotarli. Dorota jest bezpośrednia, komunikatywna i posiada duża wiedzę o mieście. A pytaliśmy ciągle i o wszystko. Po zwiedzaniu dostaliśmy mnóstwo informacji i wskazówek, gdzie i co jeszcze zobaczyć. Najlepsze nasze wspomnienie z Porto, to sąsiedzkie fado, na którym bawiliśmy się świetnie we wspaniałej lokalnej atmosferze. Serdeczności: Roma, Hania, Asia, Jerzy i Grzegorz

   Odpowiedz
  • Jacek napisał/a:

   Ave Dorota
   Świetne spotkanie ! Wrażenia ogromne i zapadające w pamięć, szczególnie dobra idea kojarzenia uczestników z postaciami historycznymi. Posiadasz cechy prawdziwego przewodnika, energiczna, dyscyplinująca grupę i słucha się z zaciekawieniem.
   Spacer po ulicach nie często odwiedzanych przez turystów pozwolił poznać klimat i specyfikę Porto.
   Nie wspomnę o zabytkach dla poznania których warto spędzić kolejny tydzień.
   Dziękuję za pomoc w organizacji pobytu (hotel, transport, wskazanie ciekawych miejsc).
   Jesteś wzorem super przewodnika jak wzorzec metra w Sevres pod Paryżem

   Grupa Jacka – starsza młodzież
   Kielce kwiecień 24
   👍

   Odpowiedz
  • Ewa napisał/a:

   Dorota ,
   dziekujemy za Twój entuzjazm, wiedzę, sposób opowiadania o Porto.
   Pokazałaś nam miejsca, których nie znajdziemy w przewodnikach, a które pozwalają odkryć to miasto i zakochać się w nim.
   Dziękujemy za opiekę podczas całego naszego pobytu, wskazówki, podpowiedzi co warto zobaczyć , jak dotrzeć, gdzie zjeść.
   Za zorganizowanie obiadu u Babci Klarysy , co było nie tylko kulinarną ucztą, ale też spotkaniem z lokalną kuchnią i serdecznoscią mieszkańcow .
   Dajcie się uwieść i zobaczyć Porto oczami Doroty , a Wasz pobyt będzie piękną przygodą.
   Grupa Ewy

   Odpowiedz
  • Danusia napisał/a:

   Wyprawa z Dorotą to najlepiej wydane pieniądze w życiu. Magiczny spacer pełen opowieści o Portugalii i Porto. Duża dawka poczucia humoru, wiedzy i wiele podpowiedzi co i gdzie warto zwiedzić oraz kupić lub zjeść. Dorota pokazuje miejsca, do których turysta nie ma szans dojść samodzielnie. Ukryte kawiarnie, ukryte osiedla, koncert prawdziwego sąsiedzkiego Fado czy wino za 50 eurocentów to tylko niektóre z atrakcji, które mieliśmy okazję zobaczyć… Wspaniale było to przeżyć!!! Pozdrawiamy Danusia i Piotr z Wrocławia

   Odpowiedz
  • Mariusz napisał/a:

   Zwiedzanie Porto pod przewodnictwem pani Doroty to niesamowita przygoda. Dzięki Niej poznaliśmy miejsca ukryte i niezauważalne dla przeciętnego turysty . Pani Dorota oprowadzila nas po Porto w sposob niekonwencjonalny i bardzo wyjatkowy. Przy niezbyt korzystnej zimowo-wiosennej aurze nasza Przewodniczka zadbała o to, aby znużenie nie wkradło się ani na sekundę, zapewniając nam wstęp do różnego rodzaju lokalnych ciekawostek, także kulinarnych.
   Pani Dorotka jest profesjonalistką w swojej dziedzinie.. ma przy tym niezwykle ujmujący i przyciągający uwagę sposób opowiadania! Polecam całym sercem!

   Odpowiedz
  • Hubert napisał/a:

   Porto jest super. Spędziliśmy tam świetny czas. Nie będę oryginalny jak napisze, że tym bardziej było fajnie, bo oprowadzała nas po mieście Dorota. Nigdy w życiu nie zobaczylibyśmy tego sami i nie dowiedzielibyśmy się tylu ciekawych informacji o historii miasta i regionu. Do tego smaczki w postaci degustacji wina porto w królewskich piwnicach, prawdziwe fado w lokalu dla lokalsów, zakupy na ryneczku. Super – polecam gorąco.

   Odpowiedz
  • Agnieszka napisał/a:

   Po uroczym Porto oprowadzała nas Dorota, pełna energii, uśmiechu i uroku. Dzięki niej zobaczyłam i spróbowałam Porto:) polecam z całego serca takiego przewodnika 🙂

   Odpowiedz
  • Natalia napisał/a:

   Z całego serca polecam. Dorota to świetny przewodnik, opowiada o wszystkim z wielką pasją i wkłada w to całe Swoje SERDUCHO. Podróż z nią po Porto to była sama przyjemność. Pozdrawiam Natalia – szalona grupa styczniowa 😄😄😄

   Odpowiedz
  • Anna @ Aleksander napisał/a:

   Witaj Doroto, już z domu serdecznie pozdrawiamy, dziękując za ciekawy spacer po pięknym Porto. Te kilka godzin spędzone pierwszego dnia z Profesjonalnym – jakim jesteś – Przewodnikiem pozwoliło nam choć trochę wczuć się w klimat tego miasta. Dziękujemy za wskazówki i podpowiedzi. Np. za zobaczenie historycznych kafelków, zjedzenie tarty z marakują, czy wyjazd pociągiem w dolinę rzeki Douro. Skorzystaliśmy z Twoich kontaktów (czytaj: rabatów) robiąc zakupy na targu Mercado. Na wieczorze Fado poczuliśmy lokalny klimat, a nie spotkanie dla turystów.
   Dzięki Tobie czuliśmy się zaopiekowani.
   Jeszcze raz dziękujemy, pozdrawiamy

   Odpowiedz
  • Agnieszka napisał/a:

   Po pięknym Porto oprowadzala na Dorota. Wspaniała wiedza Doroty i pełne zaangażowanie pozwoliły nam chociaż trochę poznać historie i zobaczyć piękno tego miasta.
   Weekend to zdecydowanie za mało ale odwiedziliśmy super miejscówki z polecenia Doroty zjedjislmy pyszne ryby I owoce morza w małej wiosce. Oczywiście była pyszna kawa w sklepie z “”gwoździami” i zakupy.
   Dziękujemy serdecznie i polemy z całego serca.
   Agnieszka z przyjaciółmi z Wrocławia

   Odpowiedz
  • Aurelia napisał/a:

   Spędziliśmy interesujące 5 godzin z panią Dorotą, serdecznie polecamy, nigdy nie trafilibyśmy do ukrytych miejsc, które nam pokazała. Dziękujemy bardzo! A obiadek za sklepem z gwoździami był czadowy 😁

   Odpowiedz
  • Teresa napisał/a:

   Po wyśmienitym zwiedzaniu Lizbony z Kamilą, niezwykłe spotkanie z Porto i Dorotą. Dzięki Dorocie nie tylko zachwyciliśmy się zabytkami ale przede wszystkim poznalismy współczesne Porto z jego zaletami i problemami. Dorota ma niepowtarzalny styl snucia opowieści o historii i współczesności miasta sprawiający, że informacje, które przekazuje zapadają głęboko w pamięć. Otrzymaliśmy także cenne wskazówki jak zorganizować wycieczkę do Doliny Douro i co zobaczyć w Porto na własną rękę. Serdecznie dziękujemy i gorąco polecamy odkrywanie Porto z Dorotą

   Odpowiedz
  • Jola napisał/a:

   Myślę że nic innego nie napisze prócz faktu że wszystkie zachwycające komentarze o spacerze z Dorota to prawda. Porto nabiera innej bliskości, zaczynamy bardziej rozumieć ,przyglądać się niejako ,zaglądać do życia ludzi którzy Tu mieszkają.. .dyskretnie na chwilę mieć poczucie też jesteśmy częścią tej społeczności..a to rzadka możliwość..Dxiekuje raz jeszcze Dorota i trzymam mocno kciuki
   Tylko weekend w Porto!!…ale będzie długo w naszych sercach

   Odpowiedz
  • Maciek napisał/a:

   Potwierdzam wszystkie wcześniejsze opinie, zwiedzanie z Dorotą umożliwia zobaczenie miejsc, do których sami byśmy nigdy nie dotarli. Skorzystaliśmy z opcji 2 spotkań po 4 godziny i gorąco polecamy wszystkim taki format. Nie byliśmy zmęczeni, a wczuliśmy się w klimat Porto 🙂

   Odpowiedz
  • Beata napisał/a:

   Super popołudnie z Dorota. Porto w dynamicznej wersji łatwej do zapamiętania historii + ciekawostki na każdym kroku. Bardzo polecamy i dziękujemy!

   Odpowiedz
  • Wojtek napisał/a:

   Wspaniała organizacja, ciekawe historie . Porto będzie zapamiętane na zawsze dzięki zwiedzaniu z Dorotą

   Odpowiedz
  • Jarek napisał/a:

   Dzięki serdeczne, dzięki Tobie odkryliśmy inne Porto, już wiemy , że wrócimy.
   Doroto dziękujemy ❤️

   Odpowiedz
  • Ula z rodziną napisał/a:

   Serdecznie polecam panią Dorotę! Niezapomniane chwile w Porto, w miejscach, gdzie “czuć” historię (a nie miejsca “wyprodukowane” na potrzeby turystów). Ja i moja rodzina jesteśmy zachwyceni sposobem oprowadzenia po Porto i przedstawieniem historii Portugalii. Nie nudziliśmy się ani chwili, czując się jak prawdziwi tubylcy spacerując zakamarkami miasta, smakując specjałów kuchni. Dodatkowo pani Dorota pomogła nam szybko i sprawnie z dużym problemem, który mieliśmy po wylądowaniu w Porto. Polecam!

   Odpowiedz
  • Natalia napisał/a:

   Wycieczka rewelacyjna , wszystko zgodnie z planem , Antonio kierowca , przemily czlowiek z duzą kulturą , bardzo , bardzo polecam

   Odpowiedz
  • Anna napisał/a:

   Pani Dorota zorganizowała nam cudowny wypad1dniowy do dolinyDuoro z przewodnikiem Antonio , który doskonale mówi po angielsku oprowadzając z pasja po Kolejnych winnicach . Antonio dał się poznać jako uczciwy cudowny człowiek znający doskonale potrzeby grup . Bardzo polecam!!!!!

   Odpowiedz
  • Łukasz napisał/a:

   Dziękujęmy Ci serdecznie, Dorota, za wspaniale spędzony czas i oprowadzenie nas po zakamarkach Porto, do których samemu na pewno byłoby znaczenie trudniej trafić. Wspaniale opowiedziane historie.

   P.S.
   W bitwie marakuja vs eclerc: 1:1

   Odpowiedz
  • Kazimierz napisał/a:

   Dzięki pani Dorocie podczas 4 godzinnego spaceru poznaliśmy samo Porto jak również trochę historii i ducha miasta. Pod koniec wycieczki p. Dorota dała sporo wskazówek do dalszego odwiedzenia ciekawych miejsc miasta. Szkoda tylko, że mieliśmy tak mało czasu.

   Odpowiedz
  • Łukasz napisał/a:

   Spędziliśmy z Dorotą 8 wspaniałych godzin. Dorota prowadzi przez nieoczywiste miejsca, zaułki, wyspy, opowiadając ciekawe historie w niesamowity sposób. Pokazuje co prawda największe atrakcje Porto, ale decyzje o wejściu pozostawia turyście. Do wielu miejsc, jak się okazuje nie ma po co wchodzić i Dorota szczerze o tym mówi, w zamian pokazując prawdziwe perełki.
   Dorota pokaże gdzie zjeść, gdzie spróbować cudownego Porto w super cenie. Jej rekomendacja Fado u sąsiadów to totalny kosmos. Polecam każdemu!
   Dorota, jak trzeba załatwi wypożyczenie samochodu, albo prywatną wycieczkę z kierowcą do Doliny Douro. Polecamy zwłaszcza wycieczkę z Antonim. Świetny angielski, ogromna wiedza, zwiedzanie winnic, rejs po rzece i cudowny obiad z pysznym winem z lokalnej winnicy, a do tego róznne niespodzianki, ale te musicie sprawdzić sami 🙂
   Polecam spacery z Dorotą, która dodatkowo nie wypuści turysty bez mapy ze wskazaniem planu na następne dni. A do tego jest dostępna “online” i zawsze pomoże i podeśle pinezkę z miejscami do zwiedzenia/zjedzenia/odpoczynku.
   Spacery z Dorotą to opcja konieczna przy każdym wyjeździe. Gorąco polecamy! A Mikołaj pozdrawia Ciocię Dorocię.

   Odpowiedz
  • Andrzej napisał/a:

   Pani Dorota wydatnie pomogła nam zorganizować pobyt w Porto podpowiadajac i umawiajac nam niektóre atrakcje np rejs po Duoro. Natomiast zwiedzanie 5h miasta pozwoliło nam szybciej poznac jego topografię, zejść z utartych szlaków oraz poznać mniej uczęszczane zakamarki. Na koniec zwiedzania otrzymaliśmy mapę z zaznaczonymi punktami wartymi zobaczenia, umówilismy wieczor Fado itp
   Goraco polecam!!!

   Odpowiedz
  • Tomasz i Anna z Houston napisał/a:

   Pani Lidia pokazala nam Porto „od podszewki”. Dzięki niej będziemy to miasto pamietac dużo lepiej niż inne. Gorąco polecam wynajęcie przewodnika, a zawłaszcza panie Lidię. Sekretne zaułki, kolorowe konteksty, sens w chaosie. Warto.

   Odpowiedz
  • Dorota napisał/a:

   Porto z Dorotą to był dobry dobry wybór! Polecamy każdemu, by poznać nieznane zaułki i znane arterie, w tempie, który Ci odpowiada i z programem “na zamówienie”. I już żałujemy że byliśmy za krótko i już planujemy ponowne spotkanie. A fado u sąsiadów- niezapomniane! Dziękujemy!

   Odpowiedz
  • Mario napisał/a:

   Kilka godzin w Porto bylo swietnie spedzone dzieki pani Lidii. Zakamarki i smaczki tego portowego miasta jak rowniez ulubione miejsca p. Lidii zrobiły na nas super wrazenie. Przewodnik pokazywal miasto przez pryzmat “lokalsa” co spowodowalo ze poznalismy obyczaje i miejsca typowe dla ludzi z Porto.
   Niesamowicie przyjazna atmosfera umilała nasz czas spedzony na wakacyjnej przygodzie bo tak nalezałoby nazwac zwiedzanie tego malowniczego miasta.
   Dziekujemy p. Lidii za doskonały obraz zycia w Porto.

   Odpowiedz
  • Agnieszka napisał/a:

   Cudowne 4 godziny w Porto z p.Lidka! Duzo smiechu, niesamowite historie, opowiastki i zwiedzanie poza szlakiem. Bylismy z dziecmi i one tez byly zachwycone. Dziekujemy i do zobaczenia!

   Odpowiedz
  • Anna napisał/a:

   Krótko mówiąc – To był strzał w dzisiątkę! Pani Dorota to przewodnik z pasją a swoją miłością do Porto dzieli się z turystami. 5-godzinny spacer pełen opowieści minął bardzo szybko.

   Odpowiedz
  • Łukasz napisał/a:

   Pani dorota jest super przewodniczką. spędzone z nią czas pozwolił nie tylko zwiedzić znane miejsca w porto ale także nie zawsze znane historie związane z tym miastem. wspominamy je nawet później po powrocie do polski

   Odpowiedz
  • Danuta napisał/a:

   Dziękujemy Dorota za mile chwile spędzone w Porto . Było cudownie. Poznaliśmy miejsca gdzie zwykły turysta napewno by nie dotarł . Na przykład obiad u Gwozdziary ,wioska rybacka praczki w publicznej pralni noszące miski na głowie i wiele innych ciekawych miejsc . Jeszcze raz dziękujemy . Polecamy 😘😘😘

   Odpowiedz
  • Tomasz napisał/a:

   Dorota to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Dużo serdeczniści, empatii, pasji w dzieleniu się wiedzą o Porto. Specjalistka w swojej dziedzinie. Naturalna autentyczna, nie do podrobienia. Polecam. W skali od 1 do 6 daję 7.

   Odpowiedz
  • ELŻBIETA napisał/a:

   Dorota nas nie zawiodła, a wszystkie opinie, jakie wcześniej czytaliśmy o jej pracy okazały się absolutnie zasłużone. Początkowy sceptycyzm co do tego, czy rzeczywiście istnieje przewodnik idealny, który zadowoli każdego na pięć gwiazdek, szybko ustąpił miejsca ogromnemu zadowoleniu z wyboru Doroty i ze spaceru z nią. Dodam, że jesteśmy z mężem ludźmi po sześćdziesiątce, a Porto jest sporym wyzwaniem dla kondycji! Jednak Dorota dostosowała tempo perfekcyjnie i w ciągu 6 godzin spaceru zdążyliśmy bez zadyszki obejrzeć nie tylko główne zabytki jak Katedra czy “złoty kościół”, ale i zaskakujące zakamarki tego miasta, ukryte dzielnice, winiarskie piwnice z zawartością, a o wszystkim Dorota opowiadała z pasją, miłością i historyczną wiedzą. Na koniec pokazała nam miejsce w zaułku, do jakiego turysta raczej nie ma szans trafić, gdzie w sobotnie popołudnie mieszkańcy ulicy śpiewają fado przy kieliszku wina. Usiedliśmy i my, a słuchając poczuliśmy prawdziwego ducha Porto i Portugalii. W dodatku występujący wydawali się zadowoleni z faktu, że mogą zaprezentować swoje pieśni innym, niż zwykli sąsiedzi z ulicy, czyli nam 🙂 A wszystko to dzięki Dorocie. Dorotko, dziękujemy 🙂

   Odpowiedz
  • Dorota Cymerys napisał/a:

   Dzięki Dorotce Woickiej pobyt w Porto to niezapomniana przygoda. Odkrywanie ukrytych miejsc , poznawanie smaków, kultury, ciekawych zakątków powoduje, że wyjazd staje się przygodą pełną wrażeń. Dziękuję Dorcia i do zobaczenia. 🧡

   Odpowiedz
  • Jacek napisał/a:

   Jeśli wybierasz się do Porto to polecam Panią Dorotę. To nie tylko przewodnik, ona pokaże Porto z innej strony i w ciekawy sposób. Nie żal wydać ani jednego euro za taką usługę. Gorąco polecam.

   Odpowiedz
  • Justyna napisał/a:

   Bardzo dziękujemy i serdecznie polecamy! Spędziliśmy cudowny długi dzień w towarzystwie pani Doroty, która pokazała nam oblicze Porto, którego z pewnością same byśmy nie odkryły. Wycieczka była przeprowadzona ciekawie, profesjonalnie i w dobrym rytmie. Dzięki Pani Dorocie i spojrzeniu na Porto Jej oczami na pewno tam wrócimy!

   Odpowiedz
  • Edyta napisał/a:

   Dziękujemy za fantastyczną podróż po Porto z Dorotą. Lokalne klimaty, fado sąsiedzkie, niezwykłe historię o królowych, chruściarkach i obecnych problemach i radościach tubylców. Sześć godzin zwiedzania minęło błyskawicznie. Jeszcze tu wrócę I poproszę o więcej.

   Odpowiedz
  • Danuta napisał/a:

   Szczerze polecamy zwiedzanie Porto z Dorotą. Bardzo kompetentna i przemiła przewodniczka ciekawe pokazała nam miasto
   Danka i Miron

   Odpowiedz
  • Danuta napisał/a:

   Szczerze polecamy zwiedzanie Porto z Dorotą. Bardzo ciekawie pokazała nam miasto i opowiedziała wiele interesujących historii. Kompetentna i sympatyczna przewodniczka.
   Danka i Miron

   Odpowiedz
  • Paweł napisał/a:

   Dzięki pani Dorocie poznaliśmy Porto troszkę poza utratym szlakiem podczas 4-o godzinnego spaceru 13go lutego .Pod koniec wycieczki p.Dorota dała sporo wskazówek do dalszej samodzielnej eksploracji pięknego miasta.Wszystko na 5kę.z malutkim minusikiem( wg nas za dużo czasu poświęcono na zakamarki w biednych dzielnicach)

   Odpowiedz
  • Andrzej napisał/a:

   Z wielką przyjemnością odbyliśmy wędrówkę po Porto z Dorotą, tak jakbyśmy się już znali od dawna. Po prostu spacer z kumplem, który opowiada o swoim miejscu na ziemi. Ale to nie wszystko – bowiem Dorota opiekowała się nami online w czasie całego wyjazdu. Służyła radą i pomocą, była aktywna i najważniejsze – robiła to z uśmiechem na twarzy i w głosie. Pozdrowienia Dorotko 🙂

   Odpowiedz
  • Darek napisał/a:

   Witam wszystkich, ktorzy planuja wyjazd do Porto. Chcialbym z reka na sercu Wam polecic Dorote jako przewodnika. Jej profesjonalna wiedza na temat Porto, okolic i Portugalii jest ogromna, to co nam pokazala w ciagu dwoch dni po 4 godziny, nieznajdzecie w ZADNYM przewodniku. Przy niej czujesz sie pewnie pod kazdym wzgledem, opowiada o historii miasta, jej architekturze i osobach w sposob niekonwencjonalny i latwy do zapamietania dla kazdego poczawszy od dzieci wieku szkolnego do doroslych. Posiada nie tylko dar pedagoga na wykladzie ale rowniez aktora czy tez rezysera. Poleca adresy miejsc, do ktorych mozesz sam dotrzec, zaznaczajac Tobie na mapie miasta gdzie latwo dotrzec pieszo, autobusem czy metrem. Zna to wszystko od “zaplecza” restauracje takie jak Tito II, czy w wiosce rybackiej sa po prostu mistrzostwem kulinarnym dla kazdego.
   Wiec nie zwlekajcie piszcie do niej, dzwoncie bo ta dziewczyna mar dar Bozy na przewodnika w kazdym calu. Dziekuje jeszcze raz za wszystko i do zobaczenia juz nie dlugo. A wyjazd do Fatimy, ktory polecila nam z Panem Antonio to byl majstersztyk.

   Odpowiedz
  • DOROTA napisał/a:

   Jesteśmy zadowoleni z dwudniowego spaceru po Porto z Dorotą. W nietuzinkowy sposób poznała nas z historią Portugalii i Porto, potrafi zaciekawić wszystkich, widzieliśmy miejsca, których nie ma w przewodnikach, uśmiechnięta i przesympatyczna….Polecam gorąco.

   Odpowiedz
  • Krystyna Filipowicz napisał/a:

   Polecamy zwiedzanie Porto z Panią Dorotą.Pokazała nam miejsca jakie chciałyśmy zobaczyć, jak również miejsca, których nigdy bez jej pomocy byśmy nie zobaczły. Pani Dorota jest osobą komunikatywną, profesjonalistką i nietuzinkową.Z poczuciem humoru i radosną.Zwiedzanie z nią Porto to sama przyjemność. Dziejemy i polecamy wszystkim .

   Odpowiedz
  • Krystyna Filipowicz napisał/a:

   Jesteśmy bardzo zadowolone za zwiedzania Porto z Panią Dorotką. Pano Dorotka jest nietuzinkową profesjonalistką i bardzo komunikstywna, Zwiedziłyśmy miejsca jakich same byśmy nie znalazły, pokazałanam fascynujące miejsca. Dziękujemy Pani Dorotko i polecamy wszystkim zwiedzanie Porta w Pani towarzystwie

   Odpowiedz
  • Łukasz i Benia napisał/a:

   Zwiedzaliśmy Porto z przewodnik Dorotą (Número 1) dzięki której w sposób niebywały poznalismy historie Miasta, zajrzeliśmy do lokalnych knajpek i sklepików z “duszą” , spróbowaliśmy wina oraz portugalskiej kuchni, zwiedzaliśmy winnice, poznaliśmy lokalne zwyczaje i tradycje w tym ważne dla mieszkańców “Fado”, odwiedziliśmy dzielnice “wyspy” i wiele innych, a wszystko bez pośpiechu i przynudzania w jeden dzień. Ponadto Dorota pomocna była w planowaniu pozostałych dni pobytu. Za wszystko Doroto – Muito obrigado 🤗 ( bardzo dziękujemy). Z czystym sercem Polecamy 👍

   Odpowiedz
  • Gosia, Wojtek i Kuba napisał/a:

   Wspaniale spędzone dwa dni w Porto dzięki pełnej energii przewodniczce Dorocie :). W takim towarzystwie nawet deszczowo-wietrzna pogoda nie jest straszna! Byliśmy w miejscach, do których byśmy sami z pewnością nie trafili. Poznaliśmy miasto od zupełnie innej strony. Gorąco polecamy!

   Odpowiedz
  • Joanna napisał/a:

   Właśnie wróciliśmy z pięciodniowej podróży do Porto. Decyzja o wylocie była spontaniczna, dlatego nie zdążyliśmy przygotować wszystkich niezbędnych informacji oraz zarezerwować koniecznego transportu do wybranych miejsc. Jesteśmy prawdziwymi miłośnikami dobrego wina, dlatego bardzo chcieliśmy zwiedzić dolinę rzeki Douro, gdzie można podziwiać rodzinne winnice i kosztować wybornych win. Dzięki pomocy Pani Dorotki Woickiej z Infoporto ta wycieczka była niezapomniana. Pani Dorota błyskawicznie zajęła się organizacją naszej wyprawy. Naszym kierowcą i przewodnikiem był Antonio, który okazał się przesympatycznym, otwartym i bardzo pomocnym towarzyszem podróży oraz wybornym przewodnikiem. Polecamy korzystanie z pomocy Infoporto.pl. Raz jeszcze bardzo dziękujemy Pani Dorotko!!!!
   Joanna i Krzysztof

   Odpowiedz
  • Ewa napisał/a:

   Zwiedzanie Porto z przewodnikiem Dorotką to niezwykla podróż jaka odbyliśmy w ostatnim czasie po Portugalii. Ogromne podziękowania od drużyny z Siedlec.

   Odpowiedz
  • Izabella napisał/a:

   Portugalia w listopadzie? Tak, ale tylko z Panią Dorotą, z InfoPorto i InfoLizbona! Jesteśmy zachwyceni sprawną i precyzyjną organizacją przez Panią Dorotę wycieczki po Dolinie Douro. Zorganizowana przez Panią Dorotę degustacja wina i zwiedzanie winnicy u Pani Tereski – perfekcyjna. Nadal pozostajemy pod ogromnym wrażeniem właścicielki winnicy – Pani Marii, która osobiście towarzyszyła nam podczas całej wizyty i z pasją opowiadała o swoim królestwie wina. Zorganizowana tam degustacja win z deską portugalskich smakołyków – niezapomniana! Miejsce lunchu, w kolejnej winnicy – bajeczne, a same dania wybitne. Rejs statkiem pozwolił nam chłonąć piękno okolicy, jesteśmy nim oczarowani. Gorąco polecamy zwiedzanie Doliny z Panem Antonim. Panie Antoni, serdecznie dziękujemy za punktualność, wprowadzenie wspaniałego klimatu zwiedzania, za wiele ciekawych informacji o regionie, za otwartość i cierpliwość oraz opiekę nad realizacją naszego planu. Jesteśmy wdzięczni za pokazanie cudownych miejsc, pięknych widoków, ceramiki na dworcu, uroczego Amarante z portugalską tawerną i możliwość doświadczenia smakowitych doznań. Pani Doroto, serdecznie dziękujemy za wszystkie porady i cenne sugestie, które wykorzystaliśmy również podczas naszej wizyty w Lizbonie.
   Iza i Jacek.

   Odpowiedz
  • Tadeusz napisał/a:

   Dziękujemy Pani Dorocie za piękne i barwne opowieści o historii I teraźniejszości Porto i okolic.
   Czas spędzony z tak wyjątkowym przewodnikiem jest bardzo inspirujący i daje dużo radości.
   Bardzo polecamy Panią Dorotę.
   Serdecznie dziękujemy

   Odpowiedz
  • Agnieszka napisał/a:

   Dziękuję Doroto za zorganizowanie SUPER wycieczki z Antonim. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu. Było ardzo wesoło, ciekawie, bardzo smacznie🥰😋🥰. Antonio fantadtcznie zaopiekował się naszą grupą, czas przemijal bardzo szybko, krajobrazy i masteczka cudne, jedzenie przepyszne i mocno urozmaicone oraz dużo dobrego wina😁.
   Pozdrawiam
   Agnieszka i Przyjaciele 🥰🥰😍😍😍
   Ps.
   Pozdrawiam dla Antonia

   Odpowiedz
  • Ula napisał/a:

   Pani Dorota to wyjątkowy przewodnik. Poczuliśmy historie Porto, gdyż w sposób profesjonalny umiała nas zaabsorbować. Wielkie zaangażowanie i ekspresja. Poznaliśmy miejsca do których sami nie dotarlibyśmy. Dziękuję bardzo razem z całą ekipą

   Odpowiedz
  • Krzysztof napisał/a:

   Nasza 4 osobowa grupa miała przyjemność zwiedzania Porto z Dorota.
   Dorota w niezwykły i obrazowy sposób opowiada o historii Porto.
   Czasami czuliśmy się jakbyśmy sami w niej uczestniczyli.
   Jak zwiedzać Porto to tylko z Dorota. Dziękujemy.

   Odpowiedz
  • Jarek napisał/a:

   W trakcie naszych wyjazdów turystycznych spotkaliśmy dotąd przewodników, Przewodników przez wielkie “P” a teraz poznaliśmy ekstraklasę w branży – Dorotę 🙂 Dzięki Dorocie i Antoniemu nasza wizyta w Porto i Dolinie Duero przypominała rollercoaster niesamowitych wrażeń, emocji, pięknych miejsc i widoków.
   Dorota, Antoni – dzięki Wam mamy fantastyczne wspomnienia z całej wycieczki 🙂

   Dziękujemy i pozdrawiamy,
   Maggie, Maggie, Zibi i Jarek z Opola

   Odpowiedz
  • Dorota napisał/a:

   Polecam zwiedzanie Porto z panią Dorotą. Bardzo ciekawie opowiedziała o jego historii, pokazała nam miejsca i zakątki, do których sami byśmy nie dotarli. Poleciła miejsca do samodzielnego odwiedzenia i takie z dobrym jedzeniem. Dziękujemy!

   Odpowiedz
  • Ula napisał/a:

   Dorota,
   Dziękujemy bardzo za odkrycie Porto dla naszej rodziny.
   Szczególnie będziemy pamiętać winnice, krótką ale bardzo cenną degustacje wraz z wykładem oraz niezwykłe smaki grilowanych ryb.
   Bez Ciebie nie ma Porto.
   pozdrawiamy ,
   Ula, Konrad, Igor i Wiktor

   Odpowiedz
  • Ania i Marcin napisał/a:

   Właśnie wróciliśmy z Porto, które zwiedzaliśmy razem z Dorotą – przesympatyczną, zakochaną w tym miejscu osobą. Historię tego miasta przedstawiła nam w sposób absolutnie niesztampowy i niesamowicie ciekawy. Dzięki niej dotarliśmy do miejsc uroczych, interesujących i niespodziewanych. Degustowaliśmy wspaniałego porto zarówno u producentów wina, jak i na miejskim targu. Spróbowaliśmy typowych dla Porto dań i deserów – u sprawdzonych lokalnych restauratorów i w “ukrytych” miejscach. Dzięki Dorotce wiemy bardzo dużo o Porto, zarówno o historii, jak i współczesności.
   Gorąco polecamy Dorotę – jeśli ktoś lubi odkrywać ciekawe miejsca w towarzystwie osoby z wielką wiedzą, pasja i poczuciem humoru.
   Serdeczne dzięki Dorota – do zobaczenia:)

   Odpowiedz
  • Artur napisał/a:

   Umówiłem się z Panią Dorotą na zwiedzanie Porto grupą 6 osobową. Sześć godzin strzelił jak z bicza. Historie powstania Porto, jej rywalizacji z Lizboną, Wyspa z przeuroczą Babcią i oglądanie mostów z drabiny, ukryty Japończyk i Jego trzy lata w Porto, potem zagłaskany padł, Pan przy Katedrze kapiącej złotem wyklejajający studzieńkk. Pani, która nas oszczędziła i nie wylała na mnie wiadra z pomyjami,(za droczenie się a w Lizbonie) przepyszny Dorsz u Pani K, kawka na zapleczu tysiąca i jeden drobiazgówniesamowity kontakt z ludźmi wśród których się obraca. Niesamowite chwile, historie i ludzie, a to wszystko się kręci wokół Pani Dorotki. Gdyby nie Kopernik to kto wie jaka teoria strzeliła by mi do głowy.
   Jak Porto ro tylko z tą Panią🤩

   Odpowiedz
  • Leszek napisał/a:

   Byliśmy kilka dni temu w Porto i umówiliśmy się z panią Dorotą na kilkugodzinne zwiedzanie Porto. W tym czasie pani Dorota pokazała nam kilka zabytków, bardzo ciekawie, barwnie i zabawnie opowiadając historię Porto. Byliśmy też w piwnicy z najstarszą butelką wina porto w Porto , w lokalnym barze, na targu, a na kolację pani Dorota zaprowadziła nas do ukrytej restauracji.
   Polecam .

   Odpowiedz
  • Ania napisał/a:

   Serdecznie i z całego serduszka polecam zwiedzanie Porto z Dorotą. Niezwykle sympatyczna, otwarta osoba, pełna energii, absolutnie zakochana w Porto (i jak na prawdziwą miłość przystało, widzi nie tylko zalety, ale również problemy tego miasta), pełna pasji i zaangażowania. Nie będziecie żałować, uwierzcie. Dorota nie tylko zaprowadziła nas w miejsca, w które sami byśmy nie dotarli, krok po kroku wprowadziła nas w historię miasta i lokalny światopogląd (poprzez anegdoty, interaktywne “scenki” itd.), zaprowadziła na ciastko i obiad do fenomenalnych lokali, przestrzegła przed klasycznymi “pułapkami na turystów”, ale także podarowała nam mapę z zaznaczonymi ciekawymi punktami (miejscami do zwiedzenia, tanimi lokalami z doskonałym jedzeniem), obdarowała zniżkami do wielu miejsc/lokali i czuwała nad nami tak na prawdę do końca wyjazdu. Zorganizowała nam wyjście na fado, wycieczkę do doliny Douro, domowy obiad u babci Klarysy (obiad faktycznie jak u babci – z ciepłą atmosferą, troską o wszystkich gości (zwłaszcza moją wybitnie wybredną 10-letnią siostrzyczkę 😉 ) i deserem – tylko w portugalskim wydaniu (a więc w lokalnych smakach 🙂 )), zawsze można się było do niej zwrócić z pytaniem i starała się pomóc, jak mogła – i to wszystko ze zwyczajnej ludzkiej sympatii i dobroci, bo przecież zapłaciliśmy jej tylko pierwszego dnia za samo zwiedzanie z nią. Szczerze urzekło mnie, że gdziekolwiek byśmy z Dorotą nie weszli – czy to była restauracja, czy kościół św. Franciszka, czy losowa wąska uliczka w jednej z wysp – zawsze trafiała na kogoś znajomego, zawsze miała dla ludzi mnóstwo uśmiechu i słowa pozdrowienia. Trzeba też jej przyznać, że ma talent do zarządzania wycieczką – dała radę przeprowadzić ją w ten sposób, że cała nasza bardzo zróżnicowana grupka była nią zachwycona (a mówimy tu o 10-latce, 19-latku, dwójce studentów i parze czterdziestoparolatków i to świeżo po ledwie przespanej nocy w samolocie, więc poprzeczka była ustawiona bardzo wysoko).

   Jestem Dorocie szalenie wdzięczna za pokazanie nam choć skrawka prawdziwej duszy Porto – jestem pewna, że sami byśmy jej nie odkryli i nasze postrzeganie miasta byłoby inne (również pozytywne, ale w inny sposób). Muszę przyznać, że zaraziła mnie tą miłością i z pewnością kiedyś do Porto wrócę.

   Także podsumowując: jeszcze raz, bardzo, ale to bardzo polecam. Zyskacie nie tylko niezwykłą wycieczkę, dobre rady, miłą rozmówczynię i fajne wspomnienia, ale też “anioła stróża” na resztę Waszego wyjazdu i wyjątkowe spojrzenie na to piękne miasto. Jeszcze raz z całego serca za to wszystko dziękujemy 🙂

   Przy okazji, chciałam też wspomnieć o wycieczce do doliny Douro, polecanej przez Dorotę. Mieliśmy 2 opcje: jechać samemu pociągiem lub z Antonio (kierowcą i przewodnikiem, rekomendowanym przez Dorotę). Przyznam, że mocno się wahaliśmy, bo pociąg był tańszy o ok. 100 euro, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na Antonia. I było warto. Na koniec mój tata – który pierwotnie był do tej opcji najmniej przekonany – jako pierwszy ogłosił, że to była doskonała decyzja i zaprosił Antonia do domu, jeśli kiedykolwiek byłby w Polsce. To chyba samo w sobie udowadnia, że warto 😉

   Odpowiedz
  • Agata i Jarek napisał/a:

   Zwiedzanie Porto z Dorotą, to czysta przyjemność. Skarbnica wiedzy zarówno o mieście jak i o Portugalii. Dodatkowo, to osoba sympatyczna i z poczuciem humoru. Polecamy

   Odpowiedz
  • ELA napisał/a:

   Zwiedzanie pięknego miasta Porto bez przewodnika Doroty to nie zwiedzanie. Można oczywiście zwiedzać z przewodnikiem prowadzącym za rączkę od punktu do punktu po utartych szlakach. Dla nieco bardziej ambitnych…polecam Dorotę. Porto to miasto, które można “oblecieć”, ale warto się w nim “zgubić” i wtedy rzeczywiście można go lepiej poznać rozczytując się w jego historii lub słuchając z otwartymi ustami przewodnika. A potem warto wrócić w te same miejsca po to , by znowu jeszcze bardziej je poznawać, jeszcze bardziej podziwiać i dostrzec to czego wcześniej nie byliśmy nawet w stanie ogarnąć swoim umysłem.

   Odpowiedz
  • Barbara napisał/a:

   Zwiedzanie Porto zaplanowałam na zakończenie naszej wyprawy do Portugalii . Pomysł wynajęcia przewodnika na kilka godzin został zaakceptowany przez rodzinę, a kiedy już pojawiła się Dorota wiedzieliśmy ze był to najlepszy wybór . Dorota jest bardzo energiczna, ma bardzo duża wiedzę o Porto, zna osobiście wiele osób związanych z Porto i tworzących jego historię co bardzo ułatwiało zwiedzanie .
   Ma ciekawy i niespotykany sposob przekazywania wiedzy , pokazuje rzeczy i miejsca do których nie trafilibyśmy sami , mając je nawet w zasięgu wzroku
   Dziękuję raz jeszcze za pokazanie nam Porto. Mimo niesprzyjającej pogody i ograniczonego czasu jesteśmy bardzo zadowoleni.
   Jako właściciel biura podróży już zapisałam „sprawdzony” kontakt w notesiku

   Odpowiedz
  • Krzysztof napisał/a:

   Jestem (wraz z żoną i przyjaciółmi) w połowie zwiedzania Porto z Panią Dorotą. Dziś spacer 4 godziny, jutro cd w takiej samej dawce. Jesteśmy zachwyceni, choć czasami bywamy wybredni.
   Prawie rok przed przyjazdem do Porto wpadłem na pomysł, żeby poszukać kogoś, kto pokaże nam “podszewkę” miasta. Znalazłem Dorotę i to był strzał w dziesiątkę.
   Cztery godziny zleciały jak chwila, odwiedziliśmy takie miejsca, o które nigdy nie zahaczają wycieczki, dowiedzieliśmy się o P. i Portugalii tyle, że czujemy się jak (pardon) rdzenni Portugalczycy.
   Boicie się “nudnych przewodników”?
   Też się boję. Ale to nie z Dorotą. Swada, wiedza, wdzięk, autorski pomysł na zaciekawienie drużyny tym co oglądają. Mistrzostwo świata.
   Dzień zakończyliśmy w tak ciasnym zaułku, że nie wjechała tam kamera googla. Miejsce nazywa się Refugio cento e doze (Refugio 112). Wąskie drzwi, malutka salka, trzy stoliki i kuchnia w której króluje Pani Klarysa (chciałoby się powiedzieć raczej Ciocia Klarysa). Jeśli marzy się Wam czasem, żeby podczas zwiedzania jakiegoś kraju, zjeść obiad czy kolację nie w restauracji, ale w domu u dobrej gospodyni, która ugotuje wam tak jak swoim dzieciom albo wnukom, to piszcie do Doroty. Zjecie najlepiej przyrządzoną rybę, najlepszy deser, wypijecie najlepszą kawę u Klarysy, Najlepszej Gospodyni w Porto. Bez Dorotki nigdy byśmy do Niej nie trafili.

   Odpowiedz
  • Beata i Andrzej napisał/a:

   Mieliśmy ogromną przyjemność zwiedzać Porto w sierpniu 2022 roku wraz z Dorotą. Decyzja o poszukaniu przewodnika i wybór Doroty, to była najlepsza decyzja. Jeśli zwiedzać Porto to tylko z Dorotą, która jest niesamowicie energetyczną osobą, kochającą to miasto. Bardzo dobrze zna ona historię Porto i potrafi to przekazać w nietuzinkowy sposób. Zwiedzaliśmy wraz z dwójką dzieci ( 14 i 10 lat), również były zachwycone Dorotą, wciągały je opowieści nawiązujące do historii miasta oraz jego teraźniejszości. Jesteśmy bardzo wdzięczni za cudownie spędzone chwile, dzięki niej poczuliśmy klimat tego cudownego miejsca. Ukryte dzielnice, targ, wciągające opowieści i miłość do Porto, którą Dorota zaraża i sprawia, ze miejsce to stało się bliższe naszym sercom.

   Odpowiedz
  • Agnieszka napisał/a:

   Mieliśmy okazję zwiedzić Porto wraz z czwórką dzieci w lipcu br. W poznawaniu tego wspaniałego miasta przewodniczyła nam pani Dorota. Jej charyzma sprawiła, że podczas dwudniowego zwiedzania nie było miejsca na nudę, a fascynacja miastem udzieliła się również nam.
   Pani Dorota zabrała nas w zakamarki, gdzie większość turystów nie zagląda, gdyż przewodniki o nich milczą. Wskazała nam sklepiki z prawdziwymi portugalskimi pamiątkami oraz lokalnymi produktami. Tę podróż z pewnością zapamiętamy na długo.
   Jeśli zwiedzać Porto to tylko z Dorotą.

   Odpowiedz
  • Monika napisał/a:

   Jadąc do Porto miałam to szczęście, że zaplanowałam zwiedzanie z Dorotą. Jej energia, entuzjazm i wiedza sprawiły, że maszerowanie w 40 stopniowym upale po rozgrzanym mieście było inspiracją i przygodą, a nie udręką. Wszystkie małe i duże sekrety Porto wyjawione nam przez Dorotę sprawiły, że później spacerując już bez Niej lepiej rozumiałam i czułam to miasto. Zorganizowana też dzięki Niej wyprawa z Antonio ❤️ do Doliny Duero była komfortowa, pełna ach-ów i ech-ów ( bo piękno rzeki i otaczających ją gór odbiera mowę;) i sprawiła że chce więcej i lepiej poznać ten kraj. Zachęcam do tego, żebyście równie dobrze zaplanowali swój pobyt w Porto jak ja:) i spotkali Dorotę i Antonio.

   Odpowiedz
  • Grażyna napisał/a:

   Decyzja o podróży na przełomie czerwca i lipca do Porto była spontaniczna i brak było czasu na przygotowanie programu pobytu, który trwał niepełne 5 dni. Na szczęście, szukając w Internecie informacji, trafiliśmy na stronę Infoporto.pl i to był strzał w dziesiątkę. Ciekawa, świetnie przedstawiona, uporządkowana informacja o Porto i okolicach świadczyła o profesjonalizmie i pasji autorów strony. Kontakt z panią Dorotą był szybki i bezproblemowy. Dzięki jej poradom i pomocy wyruszyliśmy na całodniową wycieczkę do Guimaraes, Bragi i Viana do Castelo. Te miasta to prawdziwe perełki pełne zabytków i atrakcji w ich okolicach ( Santuario do Bom Jesus, Sameiro czy Monte Santa Luzia). Naszym kierowcą, opiekunem i przewodnikiem w podróży był Antonio, który przyjechał po nas o 8.00 rano do hotelu. Antonio to bardzo miły towarzysz podróży. Zwiedziliśmy wiele miejsc, których obejrzenie w jeden dzień, bez profesjonalnego lokalnego kierowcy i przewodnika, znającego świetnie te okolice i sposoby na szybkie do nich dotarcie, byłoby niemożliwe. Guimaraes, Braga czy Viana do Castelo to urokliwe miasteczka północnej Portugalii, kryjące wiele atrakcji z jej przeszłości i świadczące o jej potędze, z prześlicznymi uliczkami i zabytkami (wpisanymi na listę UNESCO), których oglądanie sprawia prawdziwą przyjemność dla oka i duszy. Dodatkową, bardzo miłą atrakcją w trakcie podróży był posiłek w typowo portugalskiej restauracji w Bradze, nie dla turystów, gdzie serwowane jedzenie było przepyszne, prawdziwie obfite i tradycyjne. Było to na oczywiście na nasze życzenie i koszt. Będziemy również wspominać pączki w piekarni ZE NATARIO w Viana do Castela. Na zawsze zapamiętamy piękne widoki wybrzeża oceanu w trakcie drogi powrotnej z Viana do Castelo do Porto. Bardzo polecamy podróż z Antonio, jest to zwiedzanie bez stresu, bez pośpiechu, wypełnione atrakcjami i poznawaniem regionu. Podróżując sami samochodem bądź środkami publicznej lokomocji, nigdy w tak krótkim czasie nie zobaczylibyśmy tyle ciekawych miejsc. Dzięki skorzystaniu z porad pani Doroty i z informacji zawartych na stronie Infoporto.pl, nasz krótki pobyt w Porto był bardzo atrakcyjny, dostarczył nam dużo przyjemności ze zwiedzania i zadowolenia. Podziwiamy autorów strony za inicjatywę i pasję, z jaką przekazują wiedzę o tym pięknym regionie Portugalii. Mamy nadzieję, że jeszcze tu wrócimy i skorzystamy z oferty na zwiedzanie Doliny Duero.
   Szczerze polecamy wszystkim znajomym i nieznajomym przygodę z Infoporto.pl!!!
   Grażyna i Marek
   lipiec 2022 r.

   Odpowiedz
  • Agata napisał/a:

   Mieliśmy ogromną przyjemność poznawać Porto w towarzystwie Doroty!Profesjonalna,z dużą, nieoczywistą wiedzą o mieście i kraju.Zabawna,bardzo pomocna!Dzięki niej jeszcze bardziej polubiliśmy Portugalię!
   Polecamy każdemu, kto chce poczuć smak “zwykłego”Porto!

   Odpowiedz
  • Wiola napisał/a:

   Jeśli zastanawiasz się czy warto zwiedzać Porto z przewodnikiem to zaufaj wszystkim napisanym niżej i zapewne wyżej opiniom i pozwól się zabrać na spacer po Porto Dorocie a wszelkie wątpliwości miną. Nie wiem czy można napisać więcej, lepiej, cieplej… dzień spędzony z Dorotą był najlepszą inwestycją naszej wycieczki a ilość przekazanych wskazówek i sugestii do spędzenia sanodzielnie czasu w Porto świadczy o tym , że zależy jej na tym żeby ludzie pokochali Porto, Portugalczyków i wracali do tego cudownego kraju.

   Odpowiedz
  • Małgorzata napisał/a:

   Spędziliśmy tylko dwa dni w Porto, w tym jeden z Dorotą Woicką, z którą odbyliśmy kilkugodzinny spacer. Serdecznie polecamy zwiedzanie z Dorotą, która w sposób cudownie przyjazny, kompetentny, potrafi pokazać miasto Porto, jako pełne emocji, otwartych ludzi, miejsce.
   Dorota doskonale przekazuje zarówno fakty historyczne, jak i opisuje tło społeczne, procesy, jakie toczyły się na przestrzeni wieków ale także aktualne problemy życia w Portugalii. Z wielką przyjemnością spróbowaliśmy dzięki Dorocie: wina oraz kiełbaski z winem porto na targu oraz różnych gatunków wina Porto w winiarni. Z całego sera- polecam Dorotę wszystkim, którzy cenią niekomercyjne zwiedzanie.

   Odpowiedz
  • Tomasz napisał/a:

   Pełen profesjonalizm Pani Doroty.
   Porto z nią było niesamowite 😉

   Dziękujemy!

   Odpowiedz
  • Jan napisał/a:

   Byłem z kolegą w Porto od 27 kwietnia do 4 maja 2022r. Dwa pierwsze dni poznawaliśmy miasto z panią Dorotą, bardzo życzliwą i kompetentną przewodniczką, dzięki której poznaliśmy zarówno znane zabytki, jak i urocze zaułki oraz kameralne lokaliki, w tym kolację z koncertem fado, a także mnóstwo informacji o historii Portugalii i Porto , miejscowych legendach i wyjątkowych smakach i potrawach. Trzeciego dnia odbyliśmy podróż do doliny Douro z panem Antonim, zorganizowaną przez panią Dorotę. Pan Antoni okazał się znakomitym kompanem i przewodnikiem, który pokazał nam i opowiedział o najciekawszych miejscach i miasteczkach, punktach widokowych, historii uprawy winorośli od czasów rzymskich do współczesności z wizytą w winnicy, degustacją jej produktów i wspaniałym obiedzie. Czwarty dzień
   był naszym samodzielnym dniem zwiedzania Porto na luzie, z rejsem pod 6-cioma mostami po rzece Douro i zwiedzaniem katedry. Piąty dzień to wypad do Bragi, Guimaraes i Viana do Castelo z panem Antonim (drugim), zorganizowany również przez panią Dorotę. W trakcie wypadu
   odwiedziliśmy także sanktuarium Bom Jesus. Drugi Antoni również okazał się przyjaznym komunikatywnym przewodnikiem.
   Szóstego dnia zakończyliśmy zwiedzanie Porto wizytą w Pałacu Giełdy
   (wspaniałe wnętrza, szczególnie Sala Arabska) i spacerem po bulwarze nadmorskim w Matosinhinos. Siódmego dnia Pan Antoni odwiózł nas o 3.30 na lotnisko.
   Wyprawa nadzwyczaj udana, w czym nawiększa zasługa pani Doroty, jej
   zaangażowania i rekomendacji. Z czystym sumieniem polecamy jej usługi innym chętnym do poznania Porto i okolic.

   Odpowiedz
  • Daniel napisał/a:

   Bardzo polecam! Zwiedzaliśmy dolinę Douro z Panem Antonio. Wycieczkę zorganizowała Dorota. Był to cudowny czas, Pan Antonio to człowiek o wielkiej wiedzy, bardzo przyjazny i wesoły. Wycieczka trwała od 8:00 kiedy Antonio zabrał nas z hotelu a skończyła się o 21 w lokalnej knajpce w Porto. Dolina Douro to magiczne miejsce z pysznym jedzeniem, winem oraz krajobrazami.

   Odpowiedz
  • Dorota napisał/a:

   Zwiedzaliśmy Porto z Panią Dorotą i jesteśmy bardzo zadowolone. Pani Dorota pokazała nam Porto, opowiadała o historii, poleciła restauracje i inne warte zobaczenia miejsca. Jeszcze przed przyjazdem do Porto Pani Dorota pomogła znaleźć nocleg oraz załatwiła transport z lotniska.

   Odpowiedz
  • Dorota napisał/a:

   Jak zwiedzać Porto to tylko z Dorotą,nietuzinkową, bardzo energetyczną osobą zakochaną w tym mieście.Mówi sercem i sprawia że z każdą chwilą coraz bardziej zakochujesz się w tym mieście i okolicach.Cudowny dzień w wiosce rybackiej,spacer po zaułkach Porto czy fado śpiewane razem z mieszkańcami u Pani Róży to tylko niektóre atrakcje odkryte dzięki Dorocie .Dorotko bardzo dziękujemy!

   Odpowiedz
  • Aneta napisał/a:

   Zwiedzanie Porto z Dorotą to czysta przyjemność

   Odpowiedz
  • Barbara napisał/a:

   Zwiedzanie historycznych miejsc z osobą która zna je od podszewki jest o wiele ciekawsze niż “błądzenie” po mieście samemu, zwłaszcza gdy mamy ograniczony czas pobytu. Dzięki Dorocie w kilka godzin zobaczyliśmy w Porto bardzo dużo ciekawych miejsc, tych znanych i takich do których nie trafilibyśmy sami. Mieliśmy okazje usłyszeć historyczne ciekawostki opowiedziane w specyficzny dla Doroty sposób. Dodatkowo po oprowadzeniu nas po mieście otrzymaliśmy od niej mapę z oznaczonymi miejscami które powinniśmy jeszcze zobaczyć – po prostu mega! . Jednym słowem – polecam 🙂

   Odpowiedz
  • Maciej napisał/a:

   Porto + wine trip zorganizowany z pomocą Doroty jesienią 2021r. Świetny wypad, super organizacja i kontakt! Do tego mieliśmy świetnego kierowcę Antonio.

   Odpowiedz
  • Kasia napisał/a:

   Dzięki Dorocie zobaczyliśmy inne Porto , poznaliśmy „wyspy”, dowiedzieliśmy się gdzie jest najlepsza kawa w mieście, gdzie panie ciagle ręcznie piora w malowniczej wiosce rybackiej i wiele innych . Jeśli lubisz cokolwiek więcej ponad standardowe zwiedzanie, chcesz poznać Porto z innej strony i spędzić czas w towarzystwie czarującej, pozytywnie zakręconej osoby, która swoją wiedza i otwartością zdobyła nasze serca- to tylko Dorota😘

   Odpowiedz
  • Krzysztof napisał/a:

   Zawieszanie Porto z Dorota.
   Z przewodniczką Dorotą spędziliśmy kilka godzin zwiedzając przepiękna miejscowość, która odwiedziliśmy jak to stwierdziła Dorota ” Z brygadą”. To był najtrafniejszy wybór zwiedzanie miasta z Dorotą. Przewodniczką -Dorota przesympatyczna, kompetentna,zabawna,wesoła a zarazem życzliwa. Zwiedzaliśmy takie miejsca,gdzie sami byśmy nie trafili. Dla osób wybierających się do Porto polecam przewodniczkę Dorotę.Bedziecie zadowoleni. Dorota pozdrowienia od Brygady z Polski

   Odpowiedz
  • Danuta napisał/a:

   Zwiedzanie Porto z Dorotą było strzałem w 10!
   Jest świetnie zorganizowana, sympatyczna i komunikatywna, więc wspólnie spędzony czas był dla nas ogromną przyjemnością.
   Był to bardzo dobrze przemyślany spacer i pełen ciekawostek. Uwzględniła tempo do naszej 83- letniej Marianny:)
   Dzięki niej zjedliśmy pyszny ryż z owocami morza i fantastyczną rybkę u Klarysy, do której sami nigdy byśmy nie trafili.
   Ponadto udzieliła nam wskazówek jak mamy poruszać się po mieście przed i po naszym spotkaniu.
   Serdecznie polecam spacer Dorotą.

   Odpowiedz
  • Asia napisał/a:

   Byliśmy umówieni z Dorotą na 4 godzinny spacer po Porto. To był wspaniale spędzony czas. Te 4 godziny to był optymalny czas dla naszej rodziny (my moglibyśmy chodzić dłużej). Dorota opowiedziała ciekawie historię Porto i Portugali. Zaprowadziła w ciekawe miejsca w których czuć było przyjazną atmosferę płynącą od Portugalczyków. Widać, że zna i kocha to miasto i ludzi w nim mieszkających. Opowiedziała nam nie tylko historię i pokazała miasto ale także wskazała miejsca w których warto zjeść, wskazała i opowiedziała historię lokalnych przysmaków – dla takich łasuchów jak my była to bardzo ciekawa przygoda również kulinarna.
   Polecamy gorąco
   Asia i Maciek z dziećmi

   Odpowiedz
  • Michał napisał/a:

   Dla EKIPY InfoPorto.pl
   A w szczególności dla Pani Doroty

   Serdeczne życzenia udanego i szczęśliwego Nowego Roku 2022.
   Sukcesów w eksploracji Portugalii i jak najwięcej dobrych i ciepłych kontaktów.

   Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za wspaniale spędzony czas w DOLINIE Douro.

   Dzięki wam mamy z żoną piękne wspomnienia z Portugalii

   Pozdrawiam i do zobaczenia

   Michał

   Odpowiedz
  • Wojtek napisał/a:

   Byliśmy z Ulą w Porto przez kilka dni listopada 2021. Poprosiliśmy Dorotę o pomoc w poznaniu tego miasta. Cztery godziny. Pierwszy dzień. Ta dziewczyna zna miasto, jak własną kieszeń. Opowiada o nim barwnie i z pasją. Pokazała nam nie tylko zabytki i pomniki. Pokazała życie w Porto: przekupki z bazaru, prowadzoną od dekad pączkarnię, restauracyjkę ukrytą na zapleczu starego sklepu żelaznego. Opowiedziała o historii, legendach, ciekawostkach. Wytyczyła nam azymut na dalsze zwiedzanie. Profesjonalizm. A..i jeszcze jedno. To miasto ja zna i bardzo lubi. Wszędzie, gdzie byliśmy, Portugalczycy dawali nam to odczuć. Dziękujemy!
   Wojtek i Ula

   Odpowiedz
  • Mateusz napisał/a:

   Dorota w skali do 10 dostaje 11 punktów. Generalnie wg mnie szkoda czasu, żeby zwiedzać samemu. Nie ma najmniejszych szans, zajrzeć w takie miejsca w które pójdziecie z Dorotą. Wg mnie przewodnik dekady 🙂

   Odpowiedz
  • Tomek i Norbert napisał/a:

   Jeden dzień zwiedzania z Dorotą to oszczędność kilku dni czytania przewodników, a i tak jesteśmy pewni, ze 3/4 z wycieczki z Dorotą jest nie do znalezienia w książkach. Podczas zwiedzania mieliśmy wrażenie, że Dorota zna pół Porto. To nie prawda… Całe Porto zna ją!!! Gdy tylko ktoś usłyszy, że jesteście z Polski z pewnością poprosi o pozdrowienie jej. Samo Porto… Z pewnością do zobaczenia za rok z Dorotą i Aurelia.
   Dziękujemy :*

   Odpowiedz
  • Łukasz z rodziną napisał/a:

   Nasze zaplanowane spotkanie na 4 godziny z Dorotą minęło super szybko i wspaniale. Odwiedziliśmy zaułki Porto, do których nigdy sami byśmy nie trafili. Nie zabrakło ciekawych historii, opowiastek o życiu w Porto i rekomendacji restauracji i miejsca na porto. Nawet dzieciakom się podobało i nie marudziły. To był wspaniały wyjazd, dziękujemy Doroto za pomoc i zaszczepienie w nas bakcyla do Porto.

   Odpowiedz
  • Ewa napisał/a:

   Zwiedzaliśmy z Dorotą zjawiskowe Porto w czerwcu i było bardzo pięknie. Dorota pomogła nam w wielu kwestiach, odpowiedziała na nasze pytania i rozwiała wszelkie wątpliwości, co do naszego wyjazdu. Polecamy zwiedzanie Porto z przewodnikiem. Sami nigdy byśmy tyle nie zobaczyli i nie odkryli tyle ciekawych miejsc. Może jeszcze kiedyś uda nam się wrócić do Porto i wtedy na pewno znowu się skontaktujemy:)

   Odpowiedz
  • Anna napisał/a:

   Pobyt w regionie zaczęliśmy od zwiedzania doliny rzeki Douro z Patrycją, natomiast miasto Porto mieliśmy przyjemność zobaczyć z Moniką. Obie Panie maja ogromną wiedzę i z pasją ją przekazują. Dzięki ich pomocy trafiliśmy do wielu ciekawych i nieznanych miejsc, a przygotowane przez Nie plany dnia znacznie urozmaiciły zwiedzanie samemu. Dziękujemy i z czystym sumieniem polecamy.

   Odpowiedz
  • Krzysztof & Julia napisał/a:

   Do Porto przylecieliśmy na podróż poślubną i umówiliśmy się już pierwszego dnia na zwiedzanie z Panią Patrycją. Był to najlepszy możliwy wybór, ponieważ Pani Patrycja bardzo dokładnie mogła nam rozpisać propozycje na kolejne dni. Ogromna wiedza na temat miasta, ciekawe anegdoty, miejsca które niekoniecznie znajdziemy w przewodnikach i fantastyczne oprowadzanie po winiarni. Na obiedzie dzięki Pani Patrycji spotkało nas kilka niespodzianek w związku z naszą podróżą poślubną, wspaniała obsługa w lokalu do którego nas zaprowadziła, do dzisiaj wspominamy Louisa! Dziękujemy i polecamy serdecznie.
   PS. Dziękujemy za pamiątkę z Ferreiry !

   Odpowiedz
  • Iwona napisał/a:

   Do Porto przyjechałyśmy z Lizbony z córką na jeden dzień. Monika odebrała nas z dworca i pokazała najpiękniejsze zakątki Porto.
   Dbała o nas, zaprowadziła do najlepszej knajpki z pięknym widokiem i najlepszą ośmiornicą jaką kiedykolwiek jadłyśmy. Swoją artystyczną subtelnością stworzyła atmosferę pozbawioną pędu od punktu do punktu. Prowadziła pięknymi uliczkami do których same byśmy nie dotarły a ich klimat zapierał dech w piersiach i nie zapomnimy o nich długo.
   Polecamy całym sercem. Tobie Moniko dziękujemy bardzo za ten wspólny dzień. Do zobaczenia następnym razem. Obrigado.

   Odpowiedz
  • Jan napisał/a:

   Byliśmy w Porto (4 osoby) po raz pierwszy i skorzystaliśmy z przewodnika po mieście. Była to Monika, która oprowadziła nas po największych atrakcjach Porto, opowiedziała mnóstwo ciekawostek, wskazała miejsca warte odwiedzenia, a których siłą rzeczy nie zdążyliśmy wspólnie zobaczyć. Odpowiedziała na nasze wszystkie pytania, była niesłychanie cierpliwa i potrafiła stworzyć bardzo miłą i sympatyczną atmosferę. Ma ogromną wiedzę o mieście, historii, zabytkach, zna mnóstwo rozmaitych ciekawostek o Porto. Słowem trafiła nam się przewodnik-perełka.
   Dziękujemy Ci Moniko jeszcze raz, było nam bardzo, bardzo miło spędzić z Tobą te kilka godzin.

   Odpowiedz
  • Joanna napisał/a:

   We wrześniu miałam ogromną przyjemność zwiedzać Porto z Panią Moniką i jestem bardzo zadowolona z tego powodu. Mimo, że to nie był mój pierwszy spacer po Porto, to odkryłam wiele ciekawych miejsc, obok których, gdyby nie P. Monika, przeszlabym obojętnie. Spacer trwał ok 5 godzin i były że mną jeszcze 3 koleżanki z Polski. Udało nam się uchwycić zachód słońca i porozmawiać z mieszkańcami Porto.

   Bardzo polecam, jestem zachwycona. 🥰😍

   Dziękuję Pani Moniko za całe ciepło i dobroć, która od Pani promienieje.

   Do zobaczenia następnym razem 😃😃😃

   Odpowiedz
  • Piotr napisał/a:

   Rewelacyjny dzień spędzony z przewodniczką Moniką to jedno z naszych najmilszych wspomnień tych wakacji. Program zwiedzania był bardzo atrakcyjny, a jednocześnie wszystko odbyło się bez pośpiechu i na luzie. Był czas na lampkę wina i przepyszny obiad w jednej z lokalnych restauracyjek. Jednocześnie dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawostek o Porto i zdążyliśmy zwiedzić zarówno większość głównych atrakcji, jak i pospacerować po mniej uczęszczanych uliczkach. Ta część szczególnie nam się podobała, mieliśmy bowiem możliwość podglądać codzienność mieszkańców i doświadczyć autentycznego klimatu miasta. Dzięki temu, że na zwiedzanie umówiliśmy się na początku naszego pobytu, mogliśmy w następnych dniach realizować pomysły, które podsunęła nam Monika. W jej towarzystwie czuliśmy się tak, jakbyśmy spędzali czas z dobrą znajomą, która opowiada nam o mieście, w którym mieszka i które kocha. Pasję i zdolność do bycia świetną przewodniczką Monika ma po prostu we krwi.
   Polecamy szczerze i gorąco każdemu skorzystanie z takiej opcji. A Tobie Moniko dziękujemy serdecznie i z całego serca za ten wspóly dzień. Do zobaczenia następnym razem. Dziękujemy również twórcą tego wspaniałego bloga. Obrigado.

   Odpowiedz
  • Piotrek napisał/a:

   Od pierwszej wizyty w zeszłym roku (2019 Lizbona) zakochaliśmy się w Portugalii. Wybór mógł być tylko jeden – trzeba pojechać drugi raz. Tym razem za cel obraliśmy Porto.
   Po mega pozytywnych doświadczeniach z InfoLizbona, dla nas wybór mógł być tylko jeden – INFOPORTO.PL
   Kontakt z przewodnikiem, wstępne plany i bummm… zrobiła się pandemia. Wyjazd doszedł do skutku za trzecim razem.
   Porto jest inne niż Lizbona. Spokojniejsze, bardziej kameralne, a dzięki Monice, która oprowadzała nas po mieście również przyjazne dla turystów. Monika fantastycznie zna to miasto oraz jego zakątki – takie, do których rzadko docierają turyści. Takie zwiedzanie lubimy najbardziej. Dzięki temu zwiedzając mieliśmy wrażenie, że miasto “otwiera się przed nami”.
   Monika podpowiedziała nam gdzie można udać się samemu, jaki wariant biletu wybrać, gdzie warto spróbować dobrej, portugalskiej kuchni. Pomoc Moniki okazała się nieoceniona przy zakupie – CATAPLANY – jeszcze raz dziękujemy. Kupiliśmy i dotarła nienaruszona z nami do domu…
   Wybór przewodnika z portalu InfoPorto (naszym była Monika) daje pewność profesjonalnej obsługi na najwyższym poziomie. GORĄCO POLECAMY.

   Pozdrawiamy Aneta i Piotr

   Odpowiedz
  • Karolina napisał/a:

   Dla każdego kto szuka profesjonalisty w swoim fachu, gorąco polecam Monike jako przewodnika. Ciekawie, konkretnie i z wielkim zainteresowaniem Monika opowiadala nam historię Porto oraz inne ciekawe anegdoty dotyczace miasta. Warto docenic tez profesjonalizm i organizacje spaceru. Polecam serdecznie 🙂

   Odpowiedz
  • Wojtek napisał/a:

   Jeśli Porto to tylko z Patrycją!!! Oprowadziła, pokazała, opowiedziała = dopieściła. Bardzo miła dziewczyna z dużą wiedzą i pasją. Super zintegrowała się z naszą grupą spełniając nasze najskrytsze oczekiwania. Polecam w 100%

   Odpowiedz
  • Dawid napisał/a:

   Super wszystko świetnie!
   Dzięki Pani Monice mogliśmy spojrzeć na Porto od innej strony. Polecam serdecznie!

   Odpowiedz
  • Małgosia i Wojtek napisał/a:

   Mieliśmy mało czasu na zwiedzanie Porto. Skorzystaliśmy z pomocy Moniki i to był właściwy wybór. Bez zbędnych strat czasu mogliśmy dotrzeć w godne uwagi punkty. Monika dokonała w naszym imieniu rezerwacji biletów wstępu w poszczególne miejsca i na rejs po Douro, podpowiedziała, w jakich godzinach i dokąd należy pójść, gdzie najlepiej zjeść i jak dojechać. Jednym słowem śliczne Porto daliśmy radę zobaczyć w dwa dni. Jesteśmy wdzięczni i polecamy zwiedzanie z Moniką.

   Odpowiedz
  • Marek i Aneta napisał/a:

   Zanurzenie się w historii i atmosferze portugalskiego Porto bez Pani Moniki byłoby znacznie bardziej trudne, czasochłonne i chaotyczne. Plan zwiedzania był bardzo interesujący. Z przyjemnością słuchaliśmy historii i ciekawostek płynących z ust Pani Moniki. Zwiedziliśmy zaledwie ułamek miasta, lecz nawet to spowodowało chęć powrotu w przyszłości. Pani Monika to osoba bardzo otwarta i sympatyczna, z profesjonalnym podejściem do tematu. Dodatkowo, bardzo nam pomogła jeśli chodzi o inne kwestie, nie związane bezpośrednio z samym zwiedzaniem, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.
   Jeśli zwiedzać Porto, to naprawdę warto skorzystać z usług Pani Moniki czy też pozostałych przewodników.
   Dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego 🙂

   Odpowiedz
  • Joanna napisał/a:

   Odwiedziłam Porto w sierpniu 2020 r. Razem z córką zaplanowałyśmy 4 dni na poznanie miasta. Zakochałam się w Porto dzięki Pani Monice:) , która pokazała nam najpiękniejsze miejsca i zabytki oraz przekazała nam najważniejsze informacje o historii, kulturze i zwyczajach Porto i Portugalii. Ba! zasypywała nas ciekawostkami, których na próżno szukać w przewodnikach. Ogromna wiedza, przyjacielski klimat, luźna atmosfera dostosowana do naszych potrzeb sprawiły, że chwile spędzone w Porto mają ciepłe miejsce w naszych sercach. A polecane ośmiorniczki były wprost obłędne! W dniu naszego zwiedzania obchodziłam imieniny i kiedy Monika dowiedziała się o tym zorganizowała fantastyczną niespodziankę, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy i bardzo polecamy zwiedzanie Porto z Moniką.

   Odpowiedz
  • Ela i Krzysztof napisał/a:

   Wczoraj mieliśmy przyjemność zwiedzać Porto z Panią Patrycją. Bardzo dziękujemy za wspaniałą wycieczkę 😊 Patrycjo dzięki Tobie poznaliśmy Porto w pigułce i będziemy mogli poruszać się bez problemu po tym pięknym mieście. Bez Twojej pomocy na pewno nie dotarlibyśmy do tych cudownych miejsc. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy Ciebie poznać i powiem tak: do tej pory myśleliśmy, że Lizbona – nasza miłość- jest najpiękniejsza, ale po zwiedzaniu z Tobą i tylu rzeczach o których nam powiedziałaś chyba będziemy musieli zrewidować swoje stanowisko 😉 Jesteśmy pod wielkim wrażeniem jeśli chodzi o historię miasta, a to wszystko dzięki Tobie. Patrycjo jesteś wspaniałym przewodnikiem, jak będziemy wracać do Porto to na pewno skorzystamy z Twojej pomocy ponownie 😊 Można Cię polecić w 100% m.in. za profesjonalizm, ogromną wiedzę o mieście i całej Portugalii. Widać, że to co robisz jest Twoją pasją, a każde Twoje słowo chłonie się jak gąbkę 😊 Bardzo dziękujemy za cudownie spędzony dzień 😍

   Odpowiedz
  • Adam napisał/a:

   Pięć dni spędziliśmy w Porto, jednym z najpiękniejszych miast w Portugalii. Mieliśmy tam trzy wspaniałe dni z przewodnikiem. Nasza podróż była naprawdę fantastyczna, ze względu na piękno miejsc, które widzieliśmy i niesamowitą podróż w czasie i przestrzeni, w którą zabrała nas Pani Monika. Zwiedzanie Porto z Panią Moniką sprawia, że czujesz się, jakbyś tam mieszkał. Pokazała nam naturalne piękno i bogatą historię Porto, Bragi oraz Guimarães. Personalizowała naszą podróż i sprawiała, że liczyła się każda chwila naszej podróży. Jest erudytką, uprzejmą i potrafi dostosować się do życzeń turystów. Prowadzi wycieczki dostosowane do ich potrzeb i możliwości. Byliśmy bardzo zadowoleni z tego, co zobaczyliśmy i ze sposobu, w jaki zostało przedstawione.
   Na lotnisku w Porto powitał i odebrał nas Pan Maciek. Poczuliśmy się mile widziani. Fantastyczny start w Portugalii! Pan Maciek przywiózł nas do hotelu i towarzyszył nam przez całe popołudnie pierwszego dnia. W trzecim dniu pobytu woził nas do Bragi i Guimarães. Cudowna trasa.
   Byliśmy pod szczególnym wrażeniem wielkiej troski o nas [związanej z naszym wiekiem]. Robił wszystko, co w Jego mocy, aby obwozić nas po okolicy i upewniał się, że czujemy się komfortowo
   i bezpiecznie przez całą trasę. Był szybki i sprawny. Dowiózł nas także na lotnisko i pożegnał o 4 rano w dniu odlotu do Polski…
   Atmosfera była tak wyjątkowa, że naprawdę czuliśmy się jak w domu. Dziękujemy.
   Władzia i Adam

   Odpowiedz
  • Adam napisał/a:

   Pięć dni spędziliśmy w Porto, jednym z najpiękniejszych miast w Portugalii. Mieliśmy tam trzy wspaniałe dni z przewodnikiem. Nasza podróż była naprawdę fantastyczna, ze względu na piękno miejsc, które widzieliśmy i niesamowitą podróż w czasie i przestrzeni, w którą zabrała nas Pani Monika. Zwiedzanie Porto z Panią Moniką sprawia, że czujesz się, jakbyś tam mieszkał. Pokazała nam naturalne piękno i bogatą historię Porto, Bragi oraz Guimarães. Personalizowała naszą podróż i sprawiała, że liczyła się każda chwila naszej podróży. Jest erudytką, uprzejmą i potrafi dostosować się do życzeń turystów. Prowadzi wycieczki dostosowane do ich potrzeb i możliwości. Byliśmy bardzo zadowoleni z tego, co zobaczyliśmy i ze sposobu, w jaki zostało przedstawione.
   Na lotnisku w Porto powitał i odebrał nas Pan Maciek. Poczuliśmy się mile widziani. Fantastyczny start w Portugalii! Pan Maciek przywiózł nas do hotelu i towarzyszył nam przez całe popołudnie pierwszego dnia. W trzecim dniu pobytu woził nas do Bragi i Guimarães. Cudowna trasa.
   Byliśmy pod szczególnym wrażeniem wielkiej troski o nas [związanej z naszym wiekiem]. Robił wszystko, co w Jego mocy, aby obwozić nas po okolicy i upewniał się, że czujemy się komfortowo
   i bezpiecznie przez całą trasę. Był szybki i sprawny. Dowiózł nas także na lotnisko i pożegnał o 4 rano w dniu odlotu do Polski…
   Atmosfera była tak wyjątkowa, że naprawdę czuliśmy się jak w domu. Dziękujemy.
   Władzia i Adam – Bielsko-Biała

   Odpowiedz
  • Ania napisał/a:

   Byliśmy z mężem w Porto dwukrotnie. Za pierwszym razem, poznaliśmy je dzięki Patrycji. Za drugim razem, bo zakochaliśmy się w tym mieście. Za pierwszym razem dowiedzieliśmy się więcej o Porto i Portugalii w 2 dni niż bylibyśmy w stanie sami przeczytać czy zobaczyć w 2 tygodnie. Za drugim razem Patrycja pokazała nam cudowne okolice miasta, w tym urokliwe małe miejscowości nad oceanem (Aveiro, Costa Brava) i ukryte w Porto miejsca, do których będąc na 2-3 dni brakuje czasu dotrzeć. Patrycja ma ogromną wiedzę i ogromnie pozytywną energię – nie ma lepszego sposobu by poczuć się w Porto choć na chwilę portugalczykiem 🙂 Z całego serca polecam poznać miasto z Profesjonalistą! Z pewnością jeszcze tam wrócimy 🙂

   Odpowiedz
  • Ania i Kasia napisał/a:

   W Porto spędziłyśmy styczniowy weekend, w tym cały dzień z Moniką. Była to nasza pierwsza wizyta w mieście i zależało nam na tym aby zobaczyć jak najwięcej atrakcji a jednocześnie spojrzeć na miasto oczami mieszkańca. Ta druga część założeń była ważniejsza na naszej liście i dzięki Monice nasze oczekiwania zostały spełnione w 100%. Odwiedziłyśmy nie tylko przepiękne miejsca, których zdjęcia i opisy można znaleźć w przewodnikach i na Instagramie, ale też miejsca o istnieniu których nie miałyśmy pojęcia i same na pewno byśmy tam nie trafiły. Monika opowiedziała nam dużo ciekawostek, podpowiedziała co możemy zobaczyć kolejnego dnia same a co możemy sobie całkowicie podarować. Do tego doszły jeszcze fantastyczne smaki – lunch z lokalnymi specjałami i kawa w kawiarence dla miejscowych. Był to naprawdę świetny dzień! A kiedy Monika dowiedziała się, że był to urodzinowy wyjazd spontanicznie przygotowała fantastyczną niespodziankę, która na długo pozostanie w pamięci jubilatki. Dziękujemy i bardzo polecamy zwiedzanie Porto z Moniką.

   Odpowiedz
  • dziękujemy Monice za możliwość poznania Porto nie tylko szlakiem głównych oczywistych miejsc turystyczno-komercyjnych ale za poznanie zaułków, miejscowych zwyczajów i przekazanie wiedzy o mieście. Dzięki Jej wiedzy mogliśmy potem samodzielnie zwiedzać atrakcje miasta i okolic. Sympatyczne oprowadzanie oraz opieka po nim sprawiło, ze już prawie się będziemy tam przeprowadzać 🙂 Dziękujemy i polecamy !

   Odpowiedz
  • Tomek napisał/a:

   Byliśmy w Porto w dniach 27-29 stycznia. Pogoda kiepska, padało, ale decyzja o skorzystaniu z pomocy przewodnika pierwszego dnia – jak najbardziej trafna. Patrycja posiada ogromną wiedzę, którą w fajny i przystępny sposób przekazuje zarówno dorosłym jak i młodzieży. Szkoda, że to było tylko kilka godzin ale z drugiej strony może to i lepiej – każdy z nas skorzystał i nie był zmęczony. Resztę czasu w Porto spędziliśmy zwiedziliśmy na własną rękę i na luzie, dzięki temu że Patrycja udzieliła nam też cennych wskazówek. A pogoda miała swój plus – każde miejsce które odwiedziliśmy nie było opanowane przez tabun turystów. Jeszcze raz dziękujemy i polemy współpracę z Patrycją.

   Odpowiedz
  • Jolanta napisał/a:

   Porto- chyba najciekawsze miasto jakie widzieliśmy. Byliśmy 17-25 stycznia 2020r. Dwa dni zwiedzaliśmy Porto z Panią Moniką P. To była bardzo dobra decyzja. Niby są przewodniki, opisy itd. ale nie ma to jak tubylec pokaże miasto, a Pani Monika robi to w cudowny sposób. Bez pospiechu, z duża dawką humoru i ciekawych historyjek, Pokazuje też te zakamarki, które w przewodnikach zajmują drugoplanowe miejsce albo nie ma ich wcale. Jak Porto to z Moniką- pozdrawiamy serdecznie!!!

   Odpowiedz
  • Wojtek napisał/a:

   Kilka dni temu zwiedzaliśmy Porto z panią Moniką. Mimo że do każdej podróży przygotowuję się dokładnie pod względem logistycznym tj. czytam wszystkie przewodniki i relacje internetowe, warto było spędzić dzień z przewodnikiem. Pani Monika opowiedziała nam o sprawach i pokazała nam rzeczy, nigdzie wcześniej nie opisane, ani nie omówione. Dzięki niej dowiedziecie się do jakiej knajpki najlepiej pójść, co jeszcze odwiedzić (i nie zawiedziecie się) i taniej kupicie bilety na różne atrakcje. Sposób oprowadzania po Porto, przez panią Monikę jest niesamowicie przyjacielski, na luzie i totalnie niewymuszony, a tempo zwiedzania dostosowane do uczestników. Jeszcze raz dziękujemy za wspólnie spędzony dzień i … za ten tip z Fado – spędziliśmy tam wczoraj przemiły wieczór.

   Odpowiedz
  • Grzegorz Hemlecki napisał/a:

   Byliśmy w Porto w dniu 16.01.2020 i od 9.00 rado wzięła nas w obroty p. Monika. Raz pod górę, raz z góry a to tu ciekawą uliczką a to tam ciekawy obiekt, a tu lokalne produkty, a tu regionalne ciekawostki. Ani się spostrzegliśmy jak zaczęło się ściemniać. Okazało się, że zobaczyliśmy taką ilość ciekawych miejsc że nie sposób było to zrobić samemu, a wszystko z taką łatwością i zaciekawieniem, że nie sposób to opisać. Polecamy każdemu.
   Grzegorz, Agata i Kasia

   Odpowiedz
  • Katarzyna napisał/a:

   Tydzień temu mieliśmy przyjemność zwiedzić piękne miasto Porto. Naszą przewodniczką była Pani Patrycja, dzięki której zobaczyliśmy cudowne zabytki, poznaliśmy historię produkcji wina Port wraz z degustacją. Pani Patrycja zorganizowała nam kolację w klimatycznej, domowej, portugalskiej restauracji – gdzie mogliśmy zasmakować tradycyjnej kuchni portugalskiej. Czas spędzony z Panią Patrycją miną zbyt szybko, co świadczy o perfekcji umiejętności przekazywania wiedzy i atmosfery danego regionu , dzięki czemu doświadczyliśmy niezapomnianych wrażeń.
   Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy
   Kasia, Mirek, Wojtek

   Odpowiedz
  • Marcin napisał/a:

   Polecamy zwiedzanie Porto z Moniką. Byliśmy w dniu 15.01.2020. Drobna, krucha kobietka z głową pełną ciekawych opowieści o mieście, która tanecznym krokiem wprowadziła nas w tajemice tego miejsca. Wiedząc, że będziemy jeden dzień, pokazała nam o wiele więcej niż zaplanowała. Wykazał się cierpliwością i zaangażowaniem. Jeśli jeszcze kiedyś wrócimy do Porto, to na pewno poprosimy ponownie o jej czas dla nas.

   Odpowiedz
  • Grzegorz napisał/a:

   Polecam, gorąco polecam 🙂
   Z Panią Moniką mieliśmy okazję poznać tajniki Porto. Cały dzień spędzony na zwiedzaniu, degustacji, rejsie itd. na długo pozostanie w naszej pamięci. Fantastyczna atmosfera, swoboda w decydowaniu co dalej, ciekawe historie i energia Pani Moniki – warto w ten sposób poznać to ciekawe i piękne miasto.
   Serdeczne pozdrowienia dla Pani Moniki i zespołu InfoPorto 🙂

   Odpowiedz
  • Alek napisał/a:

   Byliśmy 7-os. grupą w Porto i okolicach 10 dni w okresie 6 – 16.10.2019.
   Po raz pierwszy m.in. dzięki portalowi InfoPorto zdecydowaliśmy się skorzystać z usług prywatnego przewodnika – tak na próbę.
   Przewodnikiem była Patrycja, osoba z niezwykłą wiedzą dot. Porto, okolic , a także całej Portugalii w zakresie zabytków, atrakcji turystycznych , obyczajów, historii, enologii i w ogóle elastyczna i z “otwartą głową”.
   Tylko dzięki niej odkryliśmy Quinta da Pacheca w Lamego, odbyliśmy 2 rejsy po Douro, degustowaliśmy porto na dachu pewnego baru z nocnym widokiem na miasto i Douro, a także pokosztowaliśmy potraw regionalnych jak: flaki, pieczone koźle i jeszcze parę innych niezwykle smakowitych. Odkryliśmy też trunek Aquardente, a z kolei Patrycja od nas Maceirę.
   Fajne było też to, że zapłaciliśmy za 8 godz, a Patrycja była z nami chyba ok. 12 godz. i wcale nie patrzyła na zegarek, później znalazła jeszcze czas na dolinę Douro.
   Zatem muito obrigado: Beata, Hermina, Magda, Kazik, Mirek, Alek no i szczególnie Boguś, a za co, to będziemy wiedzieć tylko my…….

   Odpowiedz
  • Monika napisał/a:

   Zwiedzaliśmy z Moniką Porto w miniony weekend (sobota 23.11.19) i to był naprawdę niezapomniany dzień! Monika pełna energii uśmiechnięta i doskonale znająca miasto (mieszka w Porto 11 lat) pokazała nam miasto “od kuchni”, przekazała masę ciekawostek, legend, zwyczajów związanych z Porto i mieszkańcami, zwróciła uwagę na rzeczy, na które na pewno nie zwrócilibyśmy uwagi zwiedzając samemu (min wyspy, sposób sygnalizowania pożarów, najlepsze knajpki, targ z degustacją :). Gorąco polecamy!!! To najlepszy sposób poznania miasta szczególnie jeśli ma się tylko weekend. Monia dzięki Tobie Porto na zawsze pozostanie w naszych sercach. Pozdrawiamy!

   Odpowiedz
  • Agata napisał/a:

   Zwiedzanie Porto z Moniką było bardzo przyjemne, wesołe i zaopatrzone w ogrom ciekawostek i wiedzy, nie tylko o miescie ale i o Prtugali. Bardzo dziekujemy, nasza grupa liczyła 12 osob i każdy bardzo dobrze wspomina ten dzien. Monika jest bardzo miłą i ciepłą osobą, przy ktorej czlowiek czuje, jakby przyjaciel oprowadzał po swoim mieście, które uwielbia. Serdecznie polecam bo to był bardzo owocny czas. Pozdrowienia Moniko i jeszcze raz dziekujemy. Ekipa z Genewy

   Odpowiedz
  • Joanna napisał/a:

   Spędziliśmy w Porto wspaniałe chwile z panią Moniką,Dzięki Niej zobaczyliśmy w trzy dni tyle ,co sami pewnie w dwa tygodnie.Zwiedzaliśmy miejsca,których nigdy byśmy nie odwiedzili,poznaliśmy dawne i obecne życie Portugalczyków.Wiedza i sposób opowiadania były imponujące od kuchni począwszy,a na zabytkach skończywszy.Gorąco polecamy wszystkim tym,którzy chcą więcej niż tylko spędzić czas na zakupach i leniuchowaniu na plaży.Jeszcze raz dziękujemy Moniko!

   Odpowiedz
  • Darek napisał/a:

   Patrycja,
   dziekuje za zorganizowanie pobytu i przelotu do domu.
   Twoje rady i informacjie wciagnely mnie w Portugalie i miasto Porto.
   Patrycja jestes osoba ktora potrafi zainteresowac turyste i mnie w zycie i kulture tego kraju.
   Dzieki ze mialem okazje ciebie poznac na drodze Pielgrzymki.
   Wykonujesz swoja prace z pasja. BRAWO
   Dzieki Darek
   Buen Camino – Obrigado !!

   P.S. Ryba i Porto wino bylo super – Dzieki

   Odpowiedz
  • Grupa przyjaciol z Lodzi i z Chicago napisał/a:

   Patrycja wprowadzila nas w kraine, gdzie rodzi sie i dojrzewa wino w Dolinie Douro. Od samego poczatku swietnie panowala nad nasza grupa 11-tu osob, dbala o nas na kazdym kroku a nawet odebrala nas i odwiozla do malej miejscowosci, w ktorej mieszkalismy. Patrycja umiala wprowadzic mily, swobodny i radosny nastroj. Jest skarbnica wiedzy jesli chodzi o wina pochodzace z tej znanej na calym swiecie okolicy. Z wielka pasja opowiadala o procesie powstawania wina. Niektorzy uczestnicy naszej wycieczki stwierdzili, ze Patrycja przez swoje opowiesci obudzila w nich szacunek do tego trunku. Przejazdzka miedzy pieknymi, mieniacymi sie kolorami jesieni winnicami, widok na rzeke Douro z gory, testowanie wina w jednej z malowniczych winnic, potem rejs po rzece i smaki lokalnej kuchni na zawsze zapisza sie w naszej pamieci dzieki Patrycji – jej pasji, jej wiedzy i umiejetnosci przekazywania tej wiedzy innym. Bardzo ciekawy program wycieczki. Dziekujemy Patrycjo i pozdrawiamy z Lodzi i z Chicago.

   Odpowiedz
  • Grupa przyjaciol z Lodzi i z Chicago napisał/a:

   Dzieki Monice pokochalismy Porto. Spacer urokliwymi uliczkami, budzace zadume liczne zabytki, uliczny trebacz grajacy Mazurka Dabrowskiego, zaciszne kawiarenki (w jednej z nich przesiadywala autorka “Harry Pottera”), testowanie aromatycznego Vinho do Porto, obiad z lokalnymi przysmakami przy brzegu rzeki. Potem rejs po rzece i widok na miasto ze statku a na koniec przejazdzka kolejka linowa. Ten widok z lotu ptaka przypieczetowal nasza milosc do Porto a wszystko to dzieki Monice – bez niej nie bylibysmy w stanie zobaczyc tak duzo w tak krotkim czasie (swietny program wycieczki!) a bez jej barwnych opowiesci i anegdot nie poczulibysmy atmosfery miasta. Wyprawe z Monika polecamy malym i duzym grupom. Nasza liczyla 11 osob i Monika swietnie sobie radzila – dbala o wszystkich i kazdego z osobna. Moniko, pozdrawiamy z Lodzi i z Chicago.

   Odpowiedz
  • Marzena napisał/a:

   Serdecznie wszystkim polecamy Panią Monikę!!!
   Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
   Za pomoc w odkryciu przed nami tego pięknego miasta.
   Imponująca znajomość historii, nie tylko Porto.
   Żal było się rozstawać.
   Pozdrawiamy Marzena, Patryk i Michał.

   Odpowiedz
  • Agata napisał/a:

   Bardzo polecam zwiedzanie z Patrycją, która ma dużą wiedzę nie tylko o mieście Porto, ale także o historii Portugalii. Zwiedzaliśmy w dwie rodziny, podziwiam cierpliwość Patrycji do czwórki naszych dzieci oraz jej zaangażowanie w to, żeby się nie nudziły przez te ponad 7 godzin zwiedzania. Jesteśmy także wdzięczni za pomoc i rekomendacje na dalsze samodzielne zwiedzanie Portugalii, za umówienie nas w winnicy w dolinie Duoro, choć wykraczało to poza jej obowiązki. Dzięki Patrycja także za fotelik samochodowy dla córki 🙂 pozdrawiamy i życzmy powodzenia!

   Odpowiedz
  • Alicja i Zbyszek napisał/a:

   Nasz kilkudniowy pobyt w Porto rozpoczęliśmy od spotkania z Patrycją… i był to najlepszy pomysł! Wspólny spacer z naszą Przewodniczką dostarczył nam wielu informacji o historii i teraźniejszości miasta oraz życiu jego mieszkańców. Udzielone nam wskazówki ułatwiły nam dalsze samodzielne zwiedzanie tego niezwykłego miasta. Wiedza Patrycji budzi podziw, ale co równie ważne, jest Ona życzliwą, bezpośrednią i uczynną Osobą. Patrycjo- bardzo dziękujemy, za wszystko…
   Ala i Zbyszek

   Odpowiedz
  • Justyna napisał/a:

   Spędziliśmy cały dzień za zwiedzaniu Porto z Panią Patrycją. Serdecznie wszystkim polecamy! Poznaliśmy historię miasta ale także był czas porozmawiać o czasach współczesnych. Pani Patrycja posiada szeroką wiedzę, którą potrafi ciekawie przekazać. Otrzymaliśmy dużo przydatnych informacji dzięki którym nasz pobyt był bardzo udany! Dziękujęmy!

   Odpowiedz
  • wojtek napisał/a:

   Zwiedzaliśmy z Patrycją Porto 2 dni po 4h i polecamy – wspaniale spędzony czas z odpowiednią osobą 🙂

   Odpowiedz
  • Anna i Remigiusz napisał/a:

   To było jednodniowe zwiedzanie Porto z Panią Moniką. Pokazała nam dużo fajnych miejsc, których bez niej pewnie nawet byśmy nie znaleźli… Miło było spotkać Panią Monikę następnego dnia, gdy już samodzielnie zwiedzaliśmy miasto. Poleciła nam jeszcze wiele ciekawych miejsc, które zwiedzaliśmy jeszcze przez 3 dni. Bardzo sympatyczna, posiadająca dużą wiedzę o Porto, z humorem i uczynna osoba. Zamówiła nam nawet taxi na lotnisko. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Moniko. A Porto jest wspaniałe.

   Odpowiedz
  • Zbyszek napisał/a:

   Serdecznie dziękujemy pani Monice, za pokazanie nam wielu ciekawych i interesujących miejsc, w przepięknym Porto. Będziemy mile wspominać wspólne zwiedzanie i pełne wrażeń chwile. Myślami jesteśmy nadal w tym uroczym mieście i na pewno tam powrócimy. Do zobaczenia!!!

   Odpowiedz
  • Marlena i Przemek z Martyna i Karolem napisał/a:

   Jeszcze raz dziękujemy za wspólny dzień w zwiedzaniu Porto z Patrycją. Niezapomniane wrażenia. Dziękujemy za opowiedziane informacje i umiejętność zainteresowania dzieci przez cały dzień. Polecamy. W przewodnikach nie znajdziecie tego o czym dodatkowo opowiada Patrycja łącząc historię i teraźniejszością oraz bieżącym życiem mieszkańca Portugali i Porto.

   Odpowiedz
  • Anna napisał/a:

   Jeden dzień zwiedzania Porto z Patrycją a moc informacji i ciekawostek wszelkich, które śmiało mogły by wypełnić cały tydzień. Imponująca wiedza oraz ciekawy przekaz. Żal było się rozstawać. Dziękujemy za miło spędzony czas, za cenne uwagi. Ania i Grzegorz z Katowic

   Odpowiedz
  • Darek napisał/a:

   Dziękujemy pani Monice za opiekę i pełen profesjonalizm w zwiedzaniu Porto.
   Pozdrawiamy Beata i Darek

   Odpowiedz
  • IWONA napisał/a:

   Dziękujemy Monice!!!
   Wspaniala przewodniczka,nie dość,że wykazala się duża wiedzą na temat oglądanych miejsc ,zabytków ,historią miasta Porto,ale też doskonale przybliżyła nam temat sposobu wytwarzania wina Porto i rodzajów.Po wyczerpującej wycieczce po mieście ,a potem rejsie ”6 mostow” po rzece Douro zwiedzaniu pomieszczeń z beczkami wina,przyjemnie było przysiąść przy lampkach wina Porto i je degustować-pycha! Ażeby tego było malo na koniec zwiedzania sidząc przy kawce w kawiarni i muzyce na dachu jedego z budynków z widokiem na rzekę nasza wspaniala Monika zatańczyła nam taniec nowoczesny( jest instruktorem).Trudno nam bylo się rozstać. Dziękujemy Ci Moniko za wszystko! Pozdrawiamy Ela ,Ania ,Hania ,Krysia i Iwona z Olsztyna

   Odpowiedz
  • Marta napisał/a:

   Zwiedzaliśmy Porto z Panią Martą tylko jeden dzień , szkoda że tylko jeden dzień ale na tyle pozwolił nam czas. Choć wydawało nam się że będzie to zwiedzanie w kompaktowej wersji jednak dowiedzieliśmy wielu szalenie ciekawych faktów historycznych jak i współczesnych jak również odwiedziliśmy najciekawsze miejsca i otrzymaliśmy od Pani Marty mnóstwo cennych wskazówek co i gdzie odwiedzać w następnych dniach.
   Dziękujemy pani Marcie za przemiły czas i opiekę nad nami
   Marta J.

   Odpowiedz
  • Arek napisał/a:

   Niezapomniany dzień w Porto!!! Patrycja jeszcze raz dziękujemy za spędzony wspólnie czas. Za mega ciekawe historie, za pomoc w odkryciu przed nami tego wspaniałego miasta, za wspólne doświadczanie smaków Portugalii. Gorąco polecamy taką formę zwiedzania. Patrycja jesteś najlepsza! Super doświadczenie. Pozdrawiamy – Szalona grupa z Trójmiasta:-)

   Odpowiedz
  • Małgorzata napisał/a:

   Serdeczne dzięki dla pani Moniki za pokazanie miasta, interesujący komentarz dotyczący zabytków, sympatyczny sposób bycia i wskazówki dotyczące obiektów wartych jeszcze zobaczenia. Pomimo kaprysów pogody mogliśmy docenić piękno tego miasta. Małgosia i Darek

   Odpowiedz
  • Anna napisał/a:

   Patrycjo, jeszcze raz pieknie dziękujemy za wspanialy czas i profesjonalne oprowadzenie po PORTO 🙂 Dziekuje za Twoja uważność, wiedzę zarowno akademicka jak historyczna i współczesną. To była uczta dla ducha i ciała. Serdecznie wszystkim polecamy taka forme zwiedzania poza własnymi doświadczeniami.
   Pozdrawiamy Ania i Jarek

   Odpowiedz
  • jerzy napisał/a:

   Porto, już planujemy kolejny raz… Monika dała nam smak miasta, było super… Monika jeszcze raz !
   Jurek Zosia

   Odpowiedz
  • Bartek napisał/a:

   Dzień spędzony w Porto z Patrycja uznajemy za bardzo udany. Mimo kiepskiej pogody nie przeszkodziło to aby zobaczyc istotne miejsca i usłyszeć dużo lokalnych historii. Bez niej ten dzień byłby tylko „barowy”. każdemu polecamy skorzystanie z usług zawodowych przewodników

   Odpowiedz
  • BOŻENA napisał/a:

   W podróży byliśmy małą grupą z dwoma chorymi kolanami.Na naszą prośbę Pani Monika ułożyła nam plan zwiedzania po stromym terenie tak ,że kolana nie ucierpiały ,a zrobiliśmy koło 8 km. Przewodnik doskonale dopasowujący się do potrzeb „grupy”. Z dużą radością i dużą wiedzą pokazała nam piękno tego tętniącego życiem miasta. Polecam to miejsce i przewodnika.

   Odpowiedz
  • Krzysiek&Agnieszka napisał/a:

   Spędziliśmy w Porto bajeczny marcowy weekend. Pewnie by tak bajecznie nie było gdyby nie pełen profesjonalizm ze strony Patrycji (przewodniczki po Porto).Patrycja zaplanowała nam cały pobyt zaczynając od odebrania z lotniska, doborem restauracji na każdy wieczór, pokazaniem najciekawszych miejsc w Porto oraz zaplanowania wycieczki do przepięknej krainy wina Porto doliny Douro. Chętnie wrócimy do Porto żeby się jeszcze powałęsać po klimatycznych uliczkach tego miasta. Jeszcze raz Patrycja ”Wielkie Dzięki”:):)Aga i Krzysiek

   Odpowiedz
  • Anna napisał/a:

   Dzień spędzony w winnicach doliny rzeki Duoro z Panią Patrycją był czystą przyjemnością.
   Pani Przewodnik wykazała się dużą znajomością tematu,profesjonalizmem,otwartością na wszelkie nasze zmiany i pomysły oraz dużym poczuciem humoru.Nie często spotyka się tak zaangażowanych i przyjaznych ludzi.
   Z czystym sercem polecamy p. Partycję Ania i Dawid

   Odpowiedz
  • Mirka, Gabrysia i dwóch Andrzejów napisał/a:

   Dziękujemy za wspaniałą stronę InfoPorto.pl. Byliśmy w Porto w gronie przyjaciół w lutym przez siedem dni i pierwszy nasz dzień to było zwiedzanie miasta z Moniką. Takiej osoby jak Monika nie spotyka się często. Dziękujemy za Twoją wiedzę, kulturę, uśmiech i radość jaką nam zaszczepiłaś w późniejszym samodzielnym odkrywaniu atrakcji Porto. Dziękujemy za wskazanie miejsc, gdzie warto zjeść, wypić kawę i wino. Menedżer poleconego lokalu Casa Lopes, gdzie jedliśmy kilka razy, na pożegnanie obdarował nas butelką wina porto. Dziękujemy jeszcze raz Moniko.

   Odpowiedz
  • Paweł i Marta napisał/a:

   Dzień w Porto z Panią Moniką był fantastyczny. Przewodnik doskonale dopasowujący się do potrzeb “grupy”. Z dużym polotem i dawką humoru pokazała nam piękno tego tętniącego życiem miasta. I ta ośmiornica…. 😉 Dziękujemy i polecamy!

   Odpowiedz
  • Martyna napisał/a:

   Porto z Patrycją to była czysta przyjemność!
   Elokwencja, wiedza, humor i umiejętność dopasowania się do grupy! Dziękujemy za Twój czas i profesjonalizm 🙂
   jeśli Porto to już tylko z Tobą!!!
   do nastepnego!

   Odpowiedz
  • Katarzyna napisał/a:

   Choć listopadowa pogoda nie służy zawsze zwiedzaniu, Porto pokochałysmy głównie ze względu na Patrycję , która pokazała nam najciekawsze miejsca i przekazała moc informacji o mieście i życiu w Portugalii. Równiez zorganizowała rejs po Duoro , zwiedzanie winnicy,
   przeprowadzała urokliwymi uliczkami i barzdo ciekawie opowiadała.Rozpisała nam także , co i gdzie możemy same zobaczyć na następny dzień i zarezerwowała stolik na najlepsze Fado , jakie miałyśmy okazję wysłuchać. Sympatyczna , uśmiechnięta, a przede wszystkim kompetentna.
   Patrycjo, dziękujemy
   Kasia, Renia, Ola, Grażyna

   Odpowiedz
  • Marta napisał/a:

   W te wakacje zwiedzaliśmy Porto z fantastyczną przewodniczką, Martą. Bardzo sympatyczna i zorganizowana osoba z rozległą wiedzą o tym niezwykłym mieście, zaraziła nas od razu fascynacją wobec Porto. Zdołała też ulożyć logiczny plan zwiedzania z naszych licznych pomysłów i rozłożyć je wszystkie w czasie dostosowując sie do naszego tempa :). Zna też lokalne restauracje więc w sprawie wyboru lokalu można jej spokojnie zaufać. Bardzo ciekawie opowiada wybiegając poza przewodnikowe standardy, wycieczka z Martą to fantastyczne wpomnienie dla całej rodziny :).

   Odpowiedz
  • Kuba napisał/a:

   21 października 2018 mieliśmy ogromną przyjemność spotkania się z panią Monika na naszej drodze po Porto. Wspaniała osoba, szybko skraca dystans i cechuje się ogromną wiedzą o mieście, w którym mieszka. Tanecznym krokiem przeszliśmy przez ważniejsze punkty miasta, knajpki oraz oczywiście piwnice z płynnym porto. Tak nam fajnie rozmawiało się, że nasza wycieczka skończyła się kolacją do późnych godzin wieczornych. Partner Moniki odwiózł nas na lotnisko za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Nie za często spotyka się tak serdecznych i życzliwych ludzi. Z pełnym przekonaniem polecam wszystkim zwiedzanie Porto z Moniką. Warto. Kuba, Ala, Kaśka, Marek i dronekskowronek…

   Odpowiedz
  • Bardzo dziękuję za wspaniały spacer z przewodnikiem, Panią Moniką! Ze względu na dużą wiedzę i przemiły sposób bycia. Porto jest przepełnione zabytkami i ma mnóstwo ciekawych miejsc. Wybrać z tego kwintesencje i przekazać miłość do miasta, rozbudzić ciekawość o jego przeszłości, oddać całą atmosferę i to podczas jednego popołudnia! Świetna obsługa 🙂 Polecam serdecznie!

   Odpowiedz
  • Adam napisał/a:

   Byłem z moją kochaną kilka dni w Porto i skorzystalismy z usługi Pani przewodnik Moniki i byliśmy zachwyceni. Duża wiedza, znajomość miasta i jego wielu ciekawostek, których brak w przewodnikach. Zobaczyliśmy cudowne miasto i dotarliśmy w urokliwe uliczki, nie tylko tam gdzie dociera większość turystów. Wyjeżdżamy oczarowani Porto.. 🙂 🙂

   Odpowiedz
  • Witek napisał/a:

   Byliśmy w Porto we wrześniu 2018r. i mieliśmy wielką przyjemność zwiedzać je z Moniką. Jeszcze przed przyjazdem do Portugalii otrzymaliśmy wiele cennych informacji dotyczących np. komunikacji miejskiej, biletów itp. jak również Monika zaproponowała szczegółowy program wspólnego zwiedzania Porto. Cały pobyt , z wielką pomocą Moniki, bardzo się udał . Spędziliśmy w Porto kilka wspaniałych dni. Miasto jest niezwykle klimatyczne i chociaż mniejsze od Lizbony, potrafi oczarować. Planujemy oczywiście tam wrócić. Monika to niezwykle sympatyczna młoda osoba, zawsze uśmiechnięta i co ważne posiadająca głęboka wiedzę o Porto i całej Portugalii. Dzięki Monice zobaczyliśmy miasto jako atrakcję turystyczną, a także miejsce życia zwykłych ludzi. Jeśli wybieracie się do Porto, to każdemu życzymy takiego wspaniałego przewodnika.
   Moniko, jeszcze raz serdecznie za wszystko dziękujemy.
   Małgosia i Witek.

   Odpowiedz
  • Karolina napisał/a:

   Porto zwiedzaliśmy z panią Moniką i bardzo taki sposób polecamy! Pani Monika jest przesympatyczną, uśmiechniętą i świetnie zorganizowaną osobą. Zaplanowała zwiedzanie Porto uwzględniając wszystkie nasze uwagi, tak że nie tylko zobaczyliśmy miejsca warte odwiedzenia, ale i poczuliśmy jak żyją Portugalczycy. Przez cały dzień towarzyszyły nam ciekawie opowiadane historie, zarówno te dotyczące odwiedzanych miejsc, historii z nimi związanymi czy codziennego życia miasta. Pani Monika świetnie zna Porto i jego możliwości, więc sprawnie i elastycznie reagowała na pojawiające się sytuacje. Naprawdę odczuliśmy, że poznajemy Porto od strony mieszkańca, dziś wiemy gdzie wyjść i na jaką kawę, gdzie zjeść najlepsze (nie tylko w Porto) lody i co się dzieje na moście Ponte Luis I. Pani Moniko bardzo dziękujemy za Porto, które dzięki Pani absolutnie nas oczarowało 🙂

   Odpowiedz

  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)