Porto: Pogoda w listopadzie – temperatury, opady. Jakiej pogody się spodziewać?

Porto Pogoda Klimat Opis Temperatury Temperatura Opady Deszcz Deszcze Polski Przewodnik po Porto Diagramy klimatyczne tabele woda słońce ocean Portugalia prognoza pogody

Jaka jest pogoda w Porto w listopadzie? Jakich temperatur można się spodziewać oraz czy może wtedy padać deszcz w Porto? Zapraszamy do opisu pogody w Porto w listopadzie – zobaczcie, jak wyglądają średnie dobowe temperatury powietrza, średnie najwyższe i średnie najniższe oraz jak wyglądają opady. Dodatkowo znajdziecie tutaj również informacje o średniej temperaturze wody w oceanie w okolicach Porto. Może to być pomocne, jeśli ktoś planuje się wybrać na jedną z okolicznych plaż w Porto.

Poniższy tekst nt. pogody w Porto w listopadzie analizuje najważniejsze dane pogodowe i klimatyczne zebrane na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat z Porto. Warto zwrócić uwagę, że pogoda w Porto i północnej Portugalii może się znacznie różnić od pogody w Lizbonie lub na Algarve, czyli południowym wybrzeżu Portugalii, w tym samym czasie. Wybieracie się zatem do Porto lub planujecie wyjazd? Sprawdźcie, jakiej pogody możecie się spodziewać w listopadzie!

Listopad: Temperatury w Porto

Średnia dzienne temperatura w tym miesiącu wynosi 13°C, a średnia najwyższa to 17,1°C, przy czym najniższa średnia to 8.9°C. Dla porównania średnie roczne dla Porto wynoszą odpowiednio: średnia dzienna 15,2°C, śrddnia najwyższa 19,6°C, a średnia najniższa 10,7°C.

Temperatura wody w oceanie kształtuje się na średnim poziomie 17°C, a w skali całego roku 16,2°C.

Porto Pogoda Klimat Opis Temperatury Temperatura Opady Deszcz Deszcze Polski Przewodnik po Porto Diagramy klimatyczne tabele woda słońce ocean Portugalia prognoza pogody

Opady w Porto w listopadzie oraz godziny słoneczne

Średnie opady w tym miesiącu w Porto wynoszą 172 mm słupa wody. Roczna suma deszczu dla Porto wynosi 1 237 mm. Godzin słonecznych w tym miesiącu w Porto jest ok. 138 a w skali całego roku jest ich ok 2 464. Średnia ilość godzin ze światłem dziennym wynosi 10.

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)